Barselona je sinoć na domaćem terenu savladala Real Valjadolid sa 1:0 i prišla na bod zaostatka lideru na tabeli Atletiko Madridu.

Real Valjadolid zamalo nije napravio veliko iznenađenje i odnio bod sa “Nou Kampa”, ali je Usman Dembele u 90. minutu donio sva tri boda Kataloncima.

Trebao je Barseloni igrač više i 24 šuta ka golu, odnosno devet u okvir gola da dođe do trijumfa nad ekipom čiji je prvi čovjek nekadašnji napadač katalonskog fudbalskog giganta Brazilac Ronaldo.

Prvu šansu su imali gosti, kada je Kenan Kodro glavom pogodio prečku već u devetom minutu.

Domaćin je ozbiljnije zaprijetio tek u finišu prvog dijela utakmice i to preko Lionela Mesija, koji je loše šutirao, a potom i preko Pedrija, čiji je šut golman Đordi Masip skrenuo u stativu.

Branio je Masip sve pokušaje fudbalera Barselone i u drugom poluvremenu, a sredinom drugog dijela meča VAR i sudija Santijago Haime Latre su rekli da nema kaznenog udarca za Valjadolid, nakon što je Đordija Albu lopta udarila u ruku.

Rezultat 0:0 je stajao na semaforu sve do 90. minuta, kada je skupo plaćeni, ali i osporavani Usman Dembele pogodio gol i donio velika tri boda Barsi, s kojima je prišla Atletiku iz Madrida na samo bod, dok Real ima tri boda manje.

U finišu sezone očekuje se sjajna borba ova tri kluba za titulu.

Sa druge strane, Real Valjadolid čeka velika borba da ostane u ligi.