Fudbaleri Borca savladali su večeras u Banjaluci Željezničar sa 4:3 u utakmici 14. kola m:tel Premijer lige BiH.

Borac je poveo u četvrtoj minuti. Zakarić je ubacio, lopta stigla na ivicu peterca do Lukića koji koristi nesporazum odbrane Željezničara i glavom pogađa. Željo je poravnao u sedmoj minuti. Bojo je ubacio sa strane, defanzivac Borca izbio loptu koju je Stevanović prihvatio, a potom iskosa sjajno šutirao i zatresao mrežu domaćih.

U 17. minuti Borac ponovo dolazi do vodstva. Lukić je ostavio za Ziljkića koji šutira, lopta pogađa Vranješa i završava u mreži Željezničara.

Željo golom odgovara pet minuta poslije. Bekrić je uposlio Lendrića koji je s desne strane ubacio u sredinu gdje se najbolje snašao Zec i u padu poravnao na 2:2. U 40. minuti Borac treći put dolazi u vodstvo. Lukić je ubacio s lijeve strane, pronašao Zakarića koji se namjestio i lijevom nogom matirao Erića.

Željezničar je i u drugom poluvremenu nastavio s ofanzivnom igrom, a to se isplatilo u 51. minuti. Bojo je dodao do Zeca koji je izašao pred Pavlovića i rutinski postigao svoj drugi gol. Konačan rezultat postavlja Zakarić u 85. minuti. Iskosa je snažno šutirao i prevario Erića za 4:3.

Borac je ovom pobjedom zadržao treću poziciju na tabeli sa 27 bodova, dva manje od drugoplasiranog Željezničara.