Fudbaleri Borca zabilježii su pobjedu u prvim utakmicama polufinala Kupa BiH pošto su savladali Klis.

“Crveno-plavi” su u Banjaluci slavili sa 4:1 a prvi je mrežu gostiju načeo Panajotis Moraitis na asistenciju Đorđa Ćosića.

Šok na Gradskom stadion uslijedio je u 59. minutu kada je Aid Kudra sjajno izveo slobodan udarac, loptu poslao pored živog zida i matirao nemoćnog Bojana Pavlovića. Primljeni gol natjerao je domaći tim da još jače pritisne goste i isplatilo im se u 68. minutu kada je Mirza Pirija nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.

Četiri minuta kasnije zbog ozbiljne povrede van terena je morao Kudra, a to kao da je totalno izbacilo iz ritma Klis pa su u 81. minutu opet pogodili vlastitu mrežu.

Ubačenu loptu iz kornera Elivisa Mehanovića glavom pored svog golmana Armina Cere poslao je Tarik Mušinović. Za miran revanš Borca pobrinuo se Mehanović i to nakon što mu je je Cero prvo odbranio udarac ali je napadač Borca iskoristio odbijenu loptu i postavio konačnih 4:1.