Fudbaleri Borca na Gradskom stadionu u Banjaluci poraženi su od portugalskog Rio Avea rezultatom 0:2 u susretu 2. kola kvalifikacija za Evropsku ligu. Rio Ave je poveo golom kapitena Tarantinija u 90. minuti susreta, a pobjedu gostiju potvrdio je Jambor u 96. minuti.

Tekstualni prenos utakmice pratite na portalu bhrt.ba.

TOK UTAKMICE

• Kraj utakmice u Banjaluci. Borac je u samoj završnici meča pokleknuo pred favoriziranim Rio Aveom
  • 96′ Rio Ave golom Nikole Jambora povećava prednost na 2:0
  • 90′ Gol za Rio Ave u posljednjoj minuti utakmice. Kapiten Tarantini je strijelac za goste
  • Posljednih pet minuta regularnog dijela utakmice. Mnoštvo prilika pred golom Borca, ali rezultat na semaforu je 0:0
  • Potpuna dominacija Rio Avea u posljednjih 15 minuta susreta. Odbrana Borca na čelu sa raspoloženim Pavlovićem i dalje odolijeva napadima Portugalaca
  • 79′ Nova fenomenalna odbrana Pavlovića koji drži Borac “u igri”
  • Veliki pritisak gostiju u završnici utakmice. Odlična intervencija Bojana Pavlovića za treći uzastopni korner Rio Avea
  • 71′ Dobra šansa za Borac. Milojević šutira glavom iznad gola Portugalaca
  • 70′ Novi napad Rio Avea sa desne strane, ali Pavlović je siguran u svom petercu
  • Sredina drugog poluvremena, Pinto je izborio treći korner za goste
  • 62′ Ziljkić izvodi peti korner za naš tim, odbrana Rio Avea otklanja opasnost
  • 59′ Javna opomena i za fudbalera Rio Avea Carlosa Manea zbog simuliranja u šesnaestercu Banjalučana
  • 54′ Prvi žuti karton u redovima Borca dobija Dujaković
  • 50′ Zakarić je ponovo u izglednoj šansi poslije greške gostujućeg golmana Kieszeka
  • Drugo poluvrijeme počinje prilikom za Zakarića, nakon kombinacije Lukića i Vranješa
  • Kraj prvog poluvremena u Banjaluci, bez golova 0:0
  • 44′ Solo prodor Danilovića rezultirao slobodnim udarcem za Borac na sredini terena
  • Završnica prvog dijela utakmice. Borac za sada odlično stoji na terenu protiv favoriziranog protivnika
  • 37′ Prvi žuti karton na utakmici za Filipea (Rio Ave)
  • 34′ Dujaković je pokušao iskoristiti nesmotrenost gostujuće odbrane ali mu je lopta pobjegla u odlučujućem trenutku
  • Gosti sve opasniji, slobodan udarac za Rio Ave sa 20 metara, ali lopta odlazi iznad gola Borca
  • 23′ Polovina prvog poluvremena. Prvi udarac u okvir gola za Rio Ave, Pavlović dobro postavljen
  • 18′ Portugalci su se oslobodili pritiska Borca i pokušavaju kreirati šansu pred golom Pavlovića
  • 14′ Domaći za sada uglavnom prijete iz prekida, već četvrti korner za Borac
  • 10′ Zakarić u ofsajdu nakon asistencije Danilovića
  • 6′ Prva velika šansa za Borac. Šutirao je Vranješ i izborio prvi korner za Banjalučane
  • Visok presing gostiju iz Portugala od prve minute
  • Počeo je duel u Banjaluci između Borca i Rio Avea
  • Utakmicu će suditi Peter Kjaersgaard-Andersen iz Danske
Borac Rio Ave

Iz tabora Borca ističu da Rio Ave nije atraktivan protivnik, ali vjeruju u prolaz dalje jer se igra jedna utakmica.

“Ovih dana živimo u jednom lijepom trenutku za klub. U krajnjem slučaju, od početka priprema je pomalo u razmišljanjima postojalo da možemo da prođemo prvo pretkolo, a onda sad kad znamo protivnika u drugoj rundi i kad znamo da igramo na domaćem terenu, jasno je da se bude raznorazne ambicije i to je sportski. U svakom slučaju, zadovoljstvo je svima nama u klubu da možemo da pričamo o ovome što slijedi i realno je da su ovo dani koji će, vjerovatno, ispisati nove stranice istorije”, rekao je trener Borca Vlado Jagodić, te dodaje:

“Svi znate da je ekipa Rio Avea u prošlom prvenstvu Portugala zauzela peto mjesto, ali i ekipa koja je na gostujućim terenima na 18 utakmica samo dva puta bila poražena. Sve mi to znamo, ali naravno da znamo i svoju snagu. Niko nam ne može zabraniti da se nadamo da možemo da napravimo novi istorijski poduhvat”, poručio je Jagodić.

Utakmica drugog kola kvalifikacija za Evropsku ligu između Borca i Rio Avea igra se na Gradskom stadionu u Banjaluci od 20.00 sati.

Bolji iz ovog duela u trećoj rundi kvalifikacija za EL igraće protiv Bešiktaša u Turskoj.