Nogometaši Dinama su u Rotterdamu pobijedili Feyenoord s 2-0 dok su nogometaši Crvene zvezde igrali neriješeno s Hoffenheimom.

Strijelci za Dinamo bili su Bruno Petković iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i Lovro Majer u 52. minuti.

Dinamo je u Rotterdam doputovao kao jedini klub u Evropskoj ligi koji ove sezone nije primio pogodak. U prva četiri kola zagrebački “modri” su dohvatili osam bodova uz razliku pogodaka 4-0, a mrežu su uspjeli sačuvati i u Nizozemskoj pa nakon 350 minuta igre hrvatski prvak ima 6-0 razliku pogodaka i 11 bodova.

U posljednjem kolu Dinamo će u Maksimiru ugostiti CSKA u susretu bez rezultatske važnosti, dok će Wolfsberger i Feyenoord istovremeno u Klagenfurtu igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini koje također vodi u 16-inu finala. Austrijskom sastavu za prolazak je dovoljan i bod, dok je nizozemskom velikanu potrebna pobjeda, piše Hina.

I nogometaši Crvene zvezde plasirali su se u narednu fazu Evropske lige, pošto su igrali neriješeno s Hoffenheimom.

Crvena zvezda će u posljednjem kolu gostovati Slovanu u Liberecu sljedećeg četvrtka.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković čestitao je svojim nogometašima na prolazu.

“Čestitke igračima, klubu, stručnom štabu, svim navijačima. Uopšte nije bilo lako izboriti sve ovo. Znamo koliko smo radili, želeli ovo evropsko proleće. To smo hrabro najavili i pre nego što su počele utakmice jer smo znali šta imamo, kakvi smo i koliko to želimo”, rekao je Stanković novinarima poslije utakmice, prenijela je Beta.