Mađarska je večeras nadigrala Island (24:18) i tako kući poslala Dansku koja je slovila za jednog od glavnih favorita za osvajanje zlata na ovom prvenstvu.

U odličnoj utamici Mađari su prelomili nakon prvog poluvremena i pobijedili favorite Islanđane koji nisu uspjeli pomoći Dancima.

Utakmica Rusije i Danske koju od 20:20 možete gledati na BHT1 tako nema rezultatskog značaja s obzirom na to da je Mađarskoj ovdje za prolazak bila dovoljna pobjeda ili neriješen ishod.

Mađarska je dobro otvorila utakmicu, potom su nakon desetak minuta utakmice pali i prvo poluvrijeme je bilo u znaku Islanda (12:9).

Madjarska EHF EURO 2020

Međutim, sjajnim obranama mađarskog vratara Miklera koji je proglašen i igračem utakmice Mađari su u drugom poluvremenu postigli čak 15 pogodaka dok su Islanđali zabili samo šest i na taj način rastužili danske navijače.

Mađarska na kraju završava prva u skupini E iz koje prenosi dva boda dok će Island dalje ići bez bodova.

U nastavku pogledajte najvažnije detalje s ove utakmice.

Tijek drugog poluvremena:

• Kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj! Mađarska ide dalje, Danska ide kući
  • Gotovooooooooooo je! Mađarska ima +5 samo tri minute prije kraja. Mađarska ide u drugi krug i prenosi bodove, najveća senzcija ovog prvenstva
  • Raspjevani Mađari na tribinama
  • Ništa nije ukazivalo na ovakav scenarij nakon prvih 30-ak minuta, međuttim, raspao se u nastavku Island, u tijeku je 57. minuta i Mađarska vodi 22:18
  • Smanjuje Island na -3, Balog griješi, ali griješe i Islanđani na drugoj strani, sve je manje vremena
  • Roland Mikler, golman Mađarske, večeras je napravio čudo sa svojih nekoliko obrana. Do kraja je točno osam minuta i Sita zabija za +4 Mađarske!
  • Tajmaut Islanda
  • Je li ovo kraj danskim nadama? Raspada se Island, Mađari imaju +3, pogodio je Boka!

Odlazak navijača u svlačionice:

Evo kako su navijali Islanđani na tribinama u svom poznatom “huku” koji je postao hit na prošlom Svjetskom prvenstvu u nogometu, a populariziran je od strane islandskih navijača na ranijim rukometnim turnirima.

• Sada je 6:4 za Island, smanjili su Mađari
  • Island je na +3, Mađari su pali izgleda…
  • Nova je kontra Islanđana, sada su ubrzo zabili dva vezana gola i vode 5:3, a Mađari su prokockali napad upravo
  • Danci koji čekaju da Island proigra sada mogu predahnuti, poravnao je Island i iz 3:0 stigao u 3:3, minuta 11.
  • Tajmaut izbornika Islanda
  • Mađarska je publik za sada dominantnija pa se čuju zvižduci s tribina kad god Island ima napad
  • Mađari ispustili priliku, Island lovi poravanje
  • Osma je minuta, zabija Island sada za 3:2, Sigurdson je bio precizan
  • Šesta je minuta, smanjio je Island zaostatak i sada je 3:1
  • Sada je sedam metara za Mađare i Balog sigurno pogađa za 3:0, podsjetimo, pobjeda ili remi ih vode u drugi krug, a aktaulni svjetski i olimpijski pobjednici Danci idu kući
  • Palmarson (Island) pokušava, ali je mađarski golman večeras zaključao svoja vrata
  • Smanjuje Island na 2:1, ali nema gola, faul u napadu, loptu imaju Mađari, u tijeku je četvrta minuta susreta
  • Napad je Mđarske, zabili su za 2:0
  • Vode Mađari 1:0, sedmerac je za za Island ali nema gola
  • Počela je utakmica

Danci, koji su osvojili zlato na OI u Rio de Janeiru, te zlato na svjetskom prvenstvu 2019. godine, u zadnjem će kolu morati pobijediti Rusiju, a potom čekati pomoć Islanđana.

Mađarskoj treba barem bod kako bi prošla dalje, a Danska ispala. U slučaju da Island porazi Mađare, a Danci slave protiv Rusije odlučivat će razlika pogodaka između Danaca i Mađara.

Utakmicu Islanda i Mađarske od 18 sati i pet minuta možete pratiti uživo na BHT1.