Brajton je rezultatom 0:0 u utakmici sa Čelsijem u 32. kolu Premijer lige osvojio veoma važan bod u borbi za opstanak, dok je Čelsi izgubio izuzetno važna dva boda u svojoj borbi za Ligu šampiona.

Iako nije bilo golova, sinoćnji meč nije bio nezanimljiv, bar što se tiče Brajtona, pošto je Čelsi potpuno razočarao i gotovo da nijednom nije ozbiljnije ugrozio gol gostiju.

U prvih 45 minuta samo jedan pokušaj Kaija Haverca za Čelsi je sve što je bilo viđeno.

Nastavak je bio dinamičniji, ali do kraja susreta nije viđen nijedan gol, iako je Brajton imao dvije odlične šanse u razmaku od dva minuta. U 78. je zamalo precizan bio Adam Lalana, a dva minuta kasnije je Dani Velbek pogodio stativu.