Rukometaši Hrvatske savladali su u Grazu Srbiju sa 24:21 u utakmici trećeg kola grupe “A” Evropskog rukometnog prvenstva (EHF EURO 2020). Hrvatska ide u naredni krug EP-a sa maksimalnim učinkom od tri pobjede, dok Srbija završava nastup na EURO 2020 sa tri poraza u grupi.

TOK UTAKMICE:

• Kraj utakmice! Hrvatska je slavila sa 24:21 i u drugu fazu Evropskog prvenstva ide sa stopostotnim učinkom od tri pobjede
  • Hrvatska sa dva brza gola vraća prednost od plus 4, 23:19 tri minute do kraja
  • 56′ Pred nama je možda neizvjesna završnica. Srbija iz sedmerca smanjuje na -2, sada je 21:19 za Hrvatsku
  • Mini serija Srbije koja se vraća na minus tri, 21: 18 za Hrvatsku šest minuta prije kraja
  • 53′ Time out Hrvatska, Červar priprema svoje rukometaše za završnicu.
  • 50′ Posljednjih deset minuta susreta u Grazu. Hrvatska ima pet golova prednosti 20:15 i nalazi se pred novim trijumfom na Evropskom prvenstvu
  • Čudesni Šego skida “zicer” Radivojeviću za oduševljenje hrvatskih navijača. Golman “Kauboja” ima 15 odbrana!!
  • 47′ Srbija je potpuno stala, Hrvati vode 17:14. Prije samo pet minuta bilo je 14:12 za Srbiju
  • Crna serija Srbije, 4:0 Hrvatske za plus dva, Peruničić reaguje time-outom
  • Legendarni Duvnjak dovodi Hrvatsku u vodstvo 15:14
  • 44′ Hrvatska koristi igrača više i poravnava na 14:14
  • Šego drži Hrvate “u životu”, 14 odbrana sjajnog čuvara mreže
  • Isključenje za Mandića, četvrto za selekciju Hrvatske
  • 42′ Srbija vraća na +2, 14:12 za “Orlove”
  • U međuvremenu se “razbranio” i srbijanski golman Cupara koji u svojoj rubrici ima osam odbrana
  • Atmosfera u dvorani kao da se igra finale Evropskog prvenstva, Srbija želi da pobjedom nad ljutim rivalom okonča nastup na EURO 2020
  • Izjednačenje 12:12 u 37. minuti, očekujemo neizvjesnu završnicu
  • 33′ 11:9 za Srbiju, drugi gol Ilića
  • Igrači su izašli na parket, sve je spremno za nastavak utakmice Srbija – Hrvatska
  • Kraj prvog dijela, Srbija na odmor odlazi sa prednošću 10:8
  • Završnica prvog poluvremena, Musa (Hrvatska) dobija dvije minute isključenja
  • Sjajna akcija Srbije, Đukić za plus 2, rezultat je 10:8
  • 23′ Srbija dolazi do vodstva 9:8, Lino Červar zove time out
  • Igra se gol za gol, ova utakmica za igrače i publiku definitivno ima rezultatski značaj
  • Prekrasan lob Horvata iz sedmerca za novo vodstvo Hrvatske od 7:6 u 20. minuti
  • 18′ Izjednačenje Srbije 6:6, gol Kukića iz sedmerca
  • Srbija smanjuje na -1, Pušica pogađa za 4:5
  • 15′ Nemanja Ilić neprecizan sa sedam metara, a Marin Šego ima svoju noć, sedma odbrana za sjajnog golmana Hrvatske
  • 12′ Selektor Srbije Peruničić je primoran na time out
  • Srbija nema odgovor za Šegu koji je već na šest odbrana, plus tri za Hrvatsku 5:2
  • 9′ Šego je nevjerovatan na startu utakmice, a Karačić u kontranapadu pogađa za 3:2 Hrvatske
  • Vatreno je na tribinama, a zaoštrava se i na terenu
  • Malo golova na startu meča, 2:2 u 8. minuti
  • Prvi gol za Srbiju postiže Zoran Nikolić
  • 6′ Golman Hrvatske Marin Šego već je sakupio tri odbrane
  • Čvrst rukomet u prvih pet minuta, do sada smo vidjeli samo jedan gol
  • Na prepunim tribinama “Stadthallea” je paklena atmosfera
  • 2′ Hrvatska dolazi u vodstvo golom Mandića
  • Počeo je susret u Grazu
  • U toku je intoniranje nacionalnih himni Hrvatske i Srbije

Utakmica u Grazu nema rezultatsku važnost pošto je Hrvatska kao lider grupe “A” osigurala nastavak takmičenja, dok Srbija sa dva poraza završava nastup već u grupnoj fazi EURO 2020.

Ipak, očekuje se zanimljiv i dinamičan duel u kojem će dvije susjedske ekipe igrati za prestiž.