U velikom finalu Evropskog prvenstva u rukometu između Španije i Hrvatske, Španci su odbranili titulu sa rezultatom 22:20.

Španija je također osigurala i direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

• sedmerac za Hrvatsku, nakon timeouta, 37. minuta Horvat na liniji sedam metara i siguran 16:13
  • Kanjeljas pogađa na plus četiri, Hrvatska totalno razbijena, da li se mogu vratiti u igru?
  • Španija ide na plus tri 15:12, ponovo Gomez, maksimalna prednost u 36. minuti
  • Gomez nakon sedmerca ponovo pogađa na 14:12, prazan go zbog igrača manje
  • prvo isključenje za selekciju Hrvatske, Horvat ide dvije minute vani, sedmerac je za Španiju, Gomez vrlo siguran 13:12
  • Stepančić poravnava na 12:12, u 33. minuti
  • prva odbrana Šege odmah na početku, Stepančić pogađa u okvir gola na drugoj strani, napad i dalje za Hrvatsku, i ponovo probijanje Karačića, lopta za Španiju
  • počelo je drugo poluvrijeme, napad za Španiju

Aktuelna predsjednica Hrvatske bodri reprezentaciju svoje zemlje na tribinama O2 arene u Štokholmu:

• zagrijavanje timova u dvorani u Štokholmu

Za Hrvatsku duel sa Španijom je osmo finale na velikim takmičenjima. Španija po šesti put igra u finalu Evropskog prvenstva, a do sada se samo jednom okitila zlatom, 2018. godine.