U susretu 18. kola Premijer lige BiH za nogometaše, na stadionu Tušanj u Tuzli danas su ekipe Slobode i Tuzla City okončale gradski derbi bez pobjednika – 1:1.

Utakmica je odigrana na veoma teškom, blatnjavom terenu i po dosta hladnom vremenu, što je od igrača iziskivalo maksimalne napore svih 90 minuta.

Sloboda je na početku nametnula svoj stil igre i u 20. minuti povela je golom Amera Bekića. S desne strane loptu je pred gol gostiju ubacio Omar Pršeš, u blatu nije najbolje intervenirao golman Azir Muminović, lopta se odbila do Bekića koju je s dva metra ubacio u mrežu.

Nakon toga ofanzivnije su zaigrali igrači Tuzla Cityja, ali nisu uspjeli doći do poravnanja rezultata u prvom poluvremenu.

Uspjelo im je to vrlo brzo u nastavku. Nakon što je Budimir Šarčević u 47. minuti udarcem zatresao gredu, već u idućem napadu dosuđen je 11-erac za goste.

U gužvi pred golom Slobode rukom je loptu zaustavio kapeten Amar Beganović, koji je zbog toga dobio crveni karton. Siguran s bijele točke bio je najbolji strijelac ekipe iz Simin Hana, Vojo Ubiparip – 1:1.

Iako s igračem manje, Sloboda je uspjela sačuvati jedan bod, unatoč tome što je bilo još nekoliko šansi na obje strane.

Slobodi je to bila deseta utakmica u nizu bez pobjede, dok se Tuzla City i s bodom zadržao među vodećim ekipama prvenstva.