U finalu ovosezonske fudbalske Evropske lige u petak će u Koelnu igrati Sevilla i Inter, nakon što je u prvom polufinalu Sevilla u nedjelju svladala Manchester United sa 2-1 (1-1), u drugom polufinalnom dvoboju Inter je u ponedjeljak u Duesseldorfu bio uvjerljiv protiv Šahtara sa 5-0 (1-0).

Dvostruki strijelci za Inter bili su Lautaro Martinez (19, 74) i Romelu Lukaku (78, 83), a jedan gol dodao je Danilo D’Ambrosio (64).

Inter je poveo iz svoje prve prilike na utakmici, u 19. minuti je golman Šahtara Pjatov loše ispucao loptu, na polovini ukrajinskog prvaka nje se domogao Barella koji se potom protrčao po desnom krilu i uputio centaršut koji je Martinez glavom proslijedio u mrežu.

Inter je kontrolisao događanja na terenu i nakon pogotka, a sticao se utisak kako je strateg Intera Antonio Conte u potpunosti “pročitao” igru suparnika i onemogućio sve Šahtarove glavne poluge.

Ipak, Šahtar je bio u igri sve do sredine drugog poluvremena, da bi se ključni trenuci utakmice zbili u razdoblju od 62. do 64. minute. Prvo je u 62. minuti Šahtar napokon stvorio izglednu priliku za pogodak, ali je nakon ubačaja Matvijenka Junior Moraes glavom s pet metara pucao ravno u Handanoviča.

Kazna za taj promašaj bila je ekspresna, dvije minute potom Inter je izborio udarac iz kornera koji je izveo Brozović, a u skoku na pet metara od gola Šahtara najviši je bio D’Ambrosio i učinio ono što Junior Moraes nije – zatresao mrežu.

Susret je definitivno bio odlučen u 74. minuti kada je Brozović osvojio loptu na polovici Šahtara, uslijedila je kombinacija Lukakua, Gagliardinija i Martineza, a ovaj potonji se po drugi put upisao u strijelce za 3-0.

Konačnih 5-0 s dva pogotka u 78. i 83. minuti postavio je najbolji strijelac Intera Lukaku, prvoga nakon lijepog proigravanja Martineza, a drugog nakon impresivne solo-akcije.

Finalni dvoboj Sevilla i Inter igrat će u petak u Koelnu od 21 sat.

Sevilla je dosada pet puta osvajala ovaj trofej (2006, 2007, 2014, 2015, 2016), a Inter tri (1991, 1994, 1998).