Fudbaleri Fiorentine su kao gosti pobijedili ekipu Verone sa 2:1 u prvoj utakmici 32. kola, koje se sutra završava.

Iako je Verona imala više od igre, Fiorentina je bila konkretnija u završnici i na kraju došla do vrlo važnog trijumfa, s kojim je pobjegla od opasne zone.

Rprezentativac Srbije Dušan Vlahović, postigao je gol i asistenciju za vrijedna tri boda.

Najprije je pogodio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena sa 11 metara, da bi u 65. minutu asistirao Martinu Kaseresu za 2:0. Inače, ovaj pogodak sinoć je bio 16. u prvenstvu za dvadesetjednogodišnjeg napadača.

Sve što je Verona uspjela do kraja susreta, to je da ublaži poraz golom Edija Antonija Salseda More u 72. minutu.

Sedam utakmica će biti odigrano u večeras, a posljednje dvije sutra. Lider na tabeli, ekipa Intera, gostuje u Speciji, Milan čeka Sasuolo, Juventus će ugostiti Parmu, a dva vrlo zanimljiva duela će biti u četvrtak, u kojima će Roma dočekati Atalantu, a Napoli ekipu Lacija.