Peta teniserka svijeta Sofija Kenin plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa jer je u Parizu savladala Letonku Jelenu Ostapenko rezultatom 6:4, 4:6, 6:3.

Amerikanka je do pobjede nad bivšom šampionkom turnira iz 2017. godine, došla za dva sata i sedam minuta igre.

Ostapenko, 44. igračica svijeta je u prvom setu vodila sa 3:1, ali je serijom od 5:1, prvi set pripao Kenin.

U drugom setu presudan je bio brejk Letonke u desetom gemu, dok je u trećem dijelu igre viđeno čak osam brejkova, a samo je Kenin u drugom gemu sačuvala svoj servis.

Kenin će u drugom kolu pariskog grend slema igrati protiv sunarodnjakinje Hejli Baptist.

Švajcarkinja Belinda Benčić pobijedila je u prvom kolu turnira Nađu Podorsku iz Argentine rezultatom 6:0, 6:3.

Meč između Benčić i Podorske, 11. i 42. teniserke sveta trajao je sat i 10 minuta.

U sljedećem kolu Benčić će igrati protiv bolje iz meča u kojem igraju Ruskinja Darija Kasatkina i Japanka Misaki Doi.