U posljednjem kolu Lige nacija, Portugal je sinoć u Splitu savladao viceprvaka svijeta Hrvatsku, a Crna Gora je deklasirala Kipar. Sinoć je odigrano osam utakmica posljednjeg, šestog kola UEFA takmičenja Lige nacija.

Aktuelni viceprvak svijeta Hrvatska je na splitskom “Poljudu“ dočekala selekciju Portugala.

“Vatreni“ su bolje otvorili meč i poveli golom Matea Kovačića u 29. minuti, ali su Portugalci izjednačili početkom drugog poluvremena golom Rubena Diasa. Tada je Hrvatska ostala i s igračem manje, jer je zbog dva žuta kartona isključen Mateo Rog.

Portugal je poveo u 60. minuti golom Joaoa Felixa, a pet minuta kasnije za izjednačenje je ponovo pogodio odlični Kovačić. Gol za pobjedu Portugala postigao je Dias u posljednjim tenucima meča.

U drugom meču Grupe 3 Francuska je rezultatom 4:2 savladala Švedsku i kao lider grupe izborila plasman na završni turnir Lige nacija. Šveđani će narednu sezonu igrati u Ligi B, a drugoplasirani Portugal i trećeplasirana Hrvatska ostaju u elitnom društvu i naredne sezone.

U Grupi 4 elitne Lige A Španija je u borbi za tron deklasirala Njemačku rezultatom 6:0. Meč između Švedske i Ukrajine otkazan je jer je više ukrajinskih fudbalera zaraženo koronavirusom.

Selekcija Crne Gore sinoć je u meču Lige C s visokih 4:0 savladala reprezentaciju Kipra i kao lider Grupe 1 naredne sezone ide u Ligu B.

Izabranici bh. fudbalskog stručnjaka Faruka Hadžibegića su bili dominantni na terenu i već u prvom poluvremenu su došli do prednosti od 3:0, a strijelci su bili Slaven Jovetić i dva pura Aleksandar Boljević. Do kraja meča za konačnih 4:0 pogodio je Stefan Mugosa.

Luksemburg i Azerbejdžan su remizirali bez golova u istoj grupi Lige C, iz koje u niži rang Lige nacija seli Kipar.