Fudbaleri Crvene zvezde večeras su na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu poraženi od Tottenhama rezultatom 4:0 u okviru 4. kola grupne faze Lige prvala

Ekipa Mauricia Pochettina povela je u 34. minuti golom Giovania Lo Celsoa. Domaćini su do kraja prvog poluvremena imali nekoliko prilika za postizanje gola. Englezi su u 57. minuti poveli 2:0, a Son se upisuje u listu strijelaca. Za kratko vrijeme Tottenham je došao do uvjerljivog vodstva od 3:0, a ponovo je strijelac bio Južnokorejanac Son. Pobjedu za Tottenham je potvrdio Eriksen koji je u 85. minuti postigao gol za 4:0.

U prvom duelu ovih timova, prije dvije sedmice u Londonu, Spursi su ostvarili uvjerljivu pobjedu nad Zvezdom od 5:0.

Tottenham je na drugom mjestu grupe “B” sa sedam bodova i ima pet bodova manje od prvoplasiranog Bayerna koji je ranije danas kod kuće savladao pirejski Olympiacos sa 2:0. Crvena zvezda je treća s tri osvojena boda, dok je grčki klub četvrti s jednim osvojenim bodom.