I igrački i rezultatski Liverpul je nadvisio Arsenal usred Londona u derbi meču 30. kola Premijer lige i slavio sa 0:3.

Prvo poluvrijeme sinoćnje utakmice nije donijelo veća uzbuđenja, ako izuzmemo pokušaj DŽejmsa Milnera u 35. minutu.

Svi golovi su viđeni u drugih 45 minuta. Prvi u 64. minutu, kada se u strijelce upisao Diogo Žota, na asistenciju Trenta Aleksander-Arnolda. Samo četiri minuta kasnije Bernd Leno je ponovo savladan, ovog puta poslije solo-akcije Mohameda Salaha.

Imao je Salah potom još jednu priliku, prije nego što je Žota postavio konačnih 0:3 u 82. minutu. Da Arsenal ne pretrpi katsatrofu, pobrinuo se golman Leno kada je u samom finišu odbranio pokušaj Sadija Manea.

Sa ova tri boda, “redsi” su maksimalno iskoristili nestvarno ubjedljiv poraz Čelsija na svom terenu od Vest Broma i prišli mu na samo dva boda zaostatka u borbi za 4. mjesto koje vodi u Ligu šampiona.