Ekipa turskog prvoligaša Fenerbahcea savladala je danas u gostima ekipu Hatayspora rezultatom 1:2, a u ovom susretu za istanbulski klub debitovao je Mesut Ozil.

Fenerbahce je, u 22. kolu turske Super lige, odmjerio snage s Hataysporom, a riječ je o vrlo važnoj pobjedi za ekipu iz Istanbula.

Nakon kiksa Besiktasa u prošlom kolu protiv Trabzonspora, Fenerbahce je preuzeo lidersku poziciju na tabeli i tu svakako želi i ostati. Osim toga, s motivacijskog aspekta ovo je vrlo značajna pobjeda za Fenerbahce s obzirom na to da ovog vikenda igra istanbulski derbi protiv Galatasaraya, koji je također u utrci za naslov prvaka Turske.

Fenerbahce je poveo u 26. minuti golom Mame Baba Thiama te s golom razlike otišao na odmor. U drugom poluvremenu odličnu partiju pruža domaćin, no na golu Fenerbahcea ističe se golman Altay Bayindir, koji u više navrata ne dozvoljava domaćinu da izjednači.

U 77. minuti susreta, umjesto strijelca pogotka Thiama, u igru ulazi Mesut Ozil, što je njegov debitantski nastup za Fenerbahce.

Dvije minute prije kraja susreta, autogolom Jean Cladea Bilonga, Fener povećava razliku na 0:2, a dva minuta nakon toga za konačnih 1:2 na ovoj utakmici pogodak postiže Aaron Salem Boupendza.