U prvoj utakmici 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Mladosti iz Doboj-Kaknja i Zrinjski (Mostar) odigrali su neriješeno 1:1.

Mostarci su bili mnogo bolji rival u ovom susretu, imali su više šuteva i šansi, ali više od boda nisu uspjeli da osvoje.

Oba gola su viđena u prvih 45 minuta. Najprije je Mladost povela iz jedinog udarca u gol Zrinjskog pogotkom 22-godišnjeg Nedima Hadžića u 38. minutu, da bi samo dva minuta kasnije mostarski tim izjednačio golom Damira Zlomislića.

Iako je u drugom poluvremenu Zrinjski imao nekoliko izglednih prilika, rezultat se više nije mijenjao, pa je tako Mladost osvojila dragocjeni bod u borbi za opstanak.

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su večeras u gostima bijeljinski Radnik rezultatom 1:3.

Premijer liga BiH, 24. kolo, u subotu igraju Krupa – Tuzla Siti, Sloboda – Željezničar i Sarajevo – Široki Brijeg, u ponedjeljak Olimpik – Velež.

Tabela: Sarajevo 49, Široki Brijeg 44, Zrinjski 42, Velež 41, Borac i Željezničar po 38, Tuzla Siti 37, Mladost DK 23, Sloboda 22, Radnik 20, Olimpik 19 i Krupa 14.