Fudbalska reprezentacija BiH na stadionu Grbavica u Sarajevu izgubila je od Sjeverne Irske u polufinalu play-offa za plasman na Evropsko prvenstvo nakon izvođenja penala.

• deveti korner za BiH u 113. minuti, pjanic ide na loptu
  • 112. minut na Grbavici, 1:1
  • kraj prvih 15 minuta produžetaka
  • 104. minuta sumnjiva sitiacija u šesnaestercu S, Irske ali sudija smtra da nema govora o igranju rukom
  • 103. minut, pritsak naše reprezentacije ali i dalje 1:1

• igraće se još 2 minute sudijske nadoknade
  • 90. minut susreta 1:1 je na Grbavici
  • nova izmjena za BiH, izlazi Rade Krunić strijelac gola za Zmajeve , a ulazi Dino Hotić, 88. minuta
  • još jedna ofsajd pozicija za Sjevernu Irsku, 86. minut
  • prva izmjena za BiH izlazi Hadžiahmetović a prilika za Gojaka koji ulazi u 83. minuti
  • Ulazi Džordan Džouns izlazi Mek Gin, druga izmjena za Irce
  • 81. minut još jedna prilika za Irce, konfuzija u odbrani BiH ali sviran je ofsajd još jedan
  • 80. minuta, prilika za Irce ali lopta odlazi u ofsajd
  • 78. minut, naša reprezentacija dugo drži loptu u svom posjedu
  • Evans izlazi , a ulazi igrač Kardifa Vajt Gevin- prva izmjena, 74. minuta
  • Pjanić izveo korner ali lopta daleko od šesnaesterca, Džeko ponovo pokušava
  • odlična akcija u 71. minuti ali lopta u korner, novi za BiH
  • igra se smiril, lopta je kod gostiju
  • 69. minut još jedna prilika za Džeku ali ništa od toga
  • novi korner za BiH nakon nekoliko prilika prema golu
  • Hadžiahmetović pokušao prema golu i korner, odličan pokušaj
  • još nekoliko pokušaja prema golu ali igrači Sjeverne Irske iznose loptu
  • Pjanić u prečkuuuu, odlična prilika!!!
  • 60. minut slobodan udarac za BiH na oko 20 metara od gola Sjeverne Irske, Pjanić pored lopte
  • na drugoj strani kontranapad i zamalo go, lopta u korneru
  • 57. minut velika šansa za Krunića ali neprecizno
  • još jedan centaršut i prilika za MecNeira, ali pored gola naše reprezentacije u 55. minuti
  • pritisak Iraca na zadnju liniju isplatio se, nisu odustali od svoje igre
  • 1:1 MeKin, 53 minut
  • dobar napad 49. minuta Dalas i Luis pokušavaju prema golu BiH ali sjajna odbrana naše reprezentacije
  • 47. minuta prva prilika za S. Irsku u drugom poluvremenu
  • žuti karton za Kolašinca, drugi za naše
  • počelo je drugo poluvrijeme
  • Budite uz portal bhrt.ba slijedi i drugo poluvrijeme
  • KRAJ PRVOG POLUVREMENA
  • Korner izveden ali je Saničanin zaradio udarac u vazdušnom duelu i lopta za BiH
  • 45. minuta odlična prilika za S. Irsku ali lopta ide u korner
  • Cimirot se odlično gradi u duelima sa igračima gostiju
  • 42. minut, slobodan udarac ponovo MekNeir, ali pogađa svoga igrača u leđa, još jedna izgubljena prilika
  • 40. minut Višća centaršut prema golu, ali lopta u rukama Pikok – Farela
  • Krunić izborio novi korner u 39. minuti
  • 38. minut novi slobodan udarac Mek Neira, međutim neuspješno
  • 34. minut još jedna prilika za Krunića, ali samo u ruke golmana gostiju Pikok – Farel
  • Igrači se zagrijavaju na terenu:

Pobjednik utakmice između BiH i Sjeverne Irske izborit će plasman u finale u kojem će u novembru ugostiti boljeg iz duela Slovačka – Republika Irska.

Nakon duela play-offa pred izabranicima Duška Bajevića su dvije utakmice Lige nacija – protiv Holandije 11. oktobra u Zenici i tri dana kasnije s Poljskom u Varšavi. Nakon dva odigrana kola grupe “1“ Lige nacija “A“ BiH je na posljednjem mjestu s jednim bodom. Lider je Italija sa četiri, a slijede je Holandija i Poljska s po tri boda.