Fudbaleri Sarajeva večeras su u Zenici savladali Budućnost iz Podgorice sa 2:1 i plasirali se u play-off UEFA Evropske lige. Aktuelni prvak BiH će za plasman u grupnu fazu Evropske lige igrati protiv škotskog Celtica.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu bhrt.ba.

TOK UTAKMICE:

• KRAJ UTAKMICE! Sarajevo je u play-offu Evropske lige!
  • Posljednja minuta duela na Bilinom Polju. Mirna i sigurna igra u odbrani bh. prvaka koji je pred plasmanom u play-off
  • Zrinjski će igrati produžetke na Kipru protiv APOEL-a. Nakon 90 minuta rezultat je 2:2
  • Golman Sarajeva Kovačević je dobio žuti karton zbog odugovlačenja igre. Čak devet igrača u bilježnici sudije iz Španije
  • 83′ Veliki promašaj Tatara koji je za pet metara šutirao iznad gola, nakon odlične asistencije Handžića. Tatar je propustio veliku priliku da riješi pitanje putnika u play-off
  • Iz igre izlazi kapiten Sarajeva Ahmetović, a posljednih 10 minuta priliku dobija Handžić
  • Niz prljavih startova igrača Budućnosti koji nesportskom igrom pokušavaju isprovocirati naše fudbalere
  • 75′ Drugi žuti karton za Rahmanovića i Sarajevo će posljednih 15 minuta igrati sa igračem manje
  • 71′ Stopostotna šansa za Ahmetovića koji nije dobro zahvatio loptu 10 metara od gola Budućnosti. Propala je velika prilika da Sarajevo dođe do kapitalne prednosti
  • Sjajne vijesti i sa Kipra. Zrinjski je poravnao na 2:2 golom Nemanje Bilbije
  • GOOOOL! Kakav gol Fanima! Sarajevo od 67. minute vodi 2:1!
  • 66′ Grbić je prevario Šerbečića i šutirao iskosa sa lijeve strane, ali njegov udarac brani Kovačević
  • 64′ Treći udarac iz ugla za fudbalere Budućnosti
  • Prvih 15 minuta drugog poluvremena u potpunosti je pripao gostima iz Crne Gore koji opasnim kontranapadima stvaraju probleme odbrani našeg prvaka
  • 59′ Fanimo i Oremuš kombinuju na 20-ak metara ali stoperi Budućnosti otklanjaju opasnost
  • 55′ Velika šansa za fudbalere Budućnosti koji sjajno igraju u nastavku. Pejović je sa gol crte spasio siguran pogodak nakon što je Kovačević već bio savladan
  • 53′ Slobodan udarac za Budućnost na ivici šesnaesterca. Žuti karton dobija Oremuš koji je već četvrti fudbaler Sarajeva sa javnom opomenom
  • Kraj prvog poluvremena u Zenici. Nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:1
  • 44′ 1:1 Moraitis je izjednačio na 1:1 u finišu prvog dijela poslije kontranapada Budućnosti
  • Velika gužva pred golom Budućnosti, na kraju Pejović šutirao pravo u golmana gostiju
  • 42′ Pejović je isprobao šut sa velike udaljenosti ali bez problema za Dragojevića
  • Zaoštrila se igra u završnici prvog poluvremena, javna opomena za fudbalera Budućnosti Sekulića
  • 36′ Žuti karton za Ahmetovića zbog simulacije jedanaesterca
  • 34′ Prva velika prilika za Budućnost, šut Moraitisa odlazi pored lijeve stative Kovačevićevog gola
  • Gosti sve nervozniji, dok Sarajevo sigurno drži minimalnu prednost iz 4. minute
  • 28′ Žuti karton za Rahmanovića nakon čega je došlo do sukoba između igrača dva tima na travnjaku. Gosti su od španskog sudije tražili direktan crveni karton za fudbalera Sarajeva
  • Preokret APOEL-a i prednost od 2:1 protiv Zrinjskog. Strijelac je Nuhiu
  • Opasno je bilo pred golom Kovačevića čije nespretno istrčavanje gosti iz Crne Gore srećom ne koriste
  • 21′ Odlična šansa za Sarajevo. Fanimo je centrirao a volej Tatara sjajno brani golman Budućnosti Dragojević
  • 18′ Prvi korner za Sarajevo izvodi Pejović
  • APOEL je ekspresno izjednačio na 1:1 protiv Zrinjskog golom Atzilija
  • 15′ Rahmanović je pokušao ukrasti loptu na 20-ak metara od gola gostiju. Odbrana Budućnosti je ovaj put bila koncentrisana
  • Zrinjski dolazi u vodstvo od 1:0 na gostovanju kod kiparskog APOEL-a. Strijelac za Mostarce je Ivančić.
  • Gledamo dinamičnu utakmicu u Zenici u prvih 10 minuta
  • 8′ Prvi korner na utakmici za Budućnost, nakon početne inicijative bh. prvaka
  • GOOL! Benjamin Tatar je pogodio već u 4. minuti za vodstvo Sarajeva 1:0. Sjajan početak Bordo tima
  • 3′ Prva poluprilika za Sarajevo preko Fanima sa desne strane
  • Počeo je susret trećeg pretkola Evropske lige Sarajevo – Budućnost Podgorica
  • Utakmicu na Bilinom polju sudiće Španac José María Sánchez Martinez

Nakon eliminacije od Dinamo Bresta u kvalifikacijama za Ligu prvaka, aktuelni bh. prvak nastavlja takmičenje u trećoj rundi kvalifikacija za Evropsku ligu. Bordo tim će narednog protivnika, ekipu Budućnosti iz Podgorice, ugostiti na zeničkom Bilinom Polju.

U Zenicu su otišli sljedeći igrači: Dizdarević, Džafić, Kovačević, Hebibović, D. Hodžić, Bešić, Miličević, Dupovac, Šerbečić, Adukor, Pidro, Salčin, Islamović, Oremuš, Đokanović, Sušić, Pejović, Rahmanović, Cruz, Fanimo, Jukić, Tatar, Velkoski, Ahmetović, Handžić.

“Bit će nam potrebna maksimalna koncentracija i sigurno je da će sitni detalji odlučiti utakmicu. Ubijeđen sam da će moji momci to dobro uraditi s obzirom da u njih imam maksimalno povjerenje”, rekao je trener FK Sarajevo Vinko Marinović na konferenciji za medije.

Utakmicu protiv Budućnosti propustit će Mustedanagić zbog suspenzije, dok Pejović ima pravo nastupa u ovoj utakmici.

Utakmica Sarajevo – Budućnosti igra se sa početkom u 20 sati na stadionu Bilino Polje.