Posljednje plasirani tim italijanske fudbalske Serije A, Krotone, poražen je na “Olimpiku” protiv Lacija u 27. kolu rezultatom 3:2.

Lacio je postigao dva gola u prvom poluvremenu, a strijelci su bili reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić u 14. minutu i Španac Luis Alberta u 39. minutu.

Nigerijac, Simi, najbolji strijelac Krotonea, sa dva gola u 29. i 50. minutu iz penala poravnavao je rezultat u dva navrata.

Mogao je Milinković-Savić još koji put da se upiše u strijelce, ali nije bio dovoljno precizan. U 84. minutu meča Felipe Kaisedo je postigao gol za konačnih 3:2 za “nebesko-plave”.

Ovom teško izvojevanom pobjedom “Lacijali”, koji su na 7. mjestu na tabeli, zadržavaju korak sa timovima koji konkurišu za Evropu, dok je Krotone ostao čvrsto zakovan za dno tabele.

Osim ovog meča, večeras igraju Atalanta i Specija koji će sastati u 20.45 časova.

Za sutra su predviđene tri utakmice, a sastaju se Sasuolo i Verona od 15.00 časova, Benevento i Fiorentina od 18.00 časova, te Đenova i Udineze od 20.45 časova.

U nedjelju, 14. marta, snage će odmjeriti Bolonja i Sampdorija od 12.30 časova, u 15.00 časova će se sastati Parma i Roma, kao i Torino i Inter, u 18.00 časova igraju Kaljari i Juventus, a od 20.45 časova Milan i Napoli.

Na tabeli vodi Inter sa 62 boda, slijedi Milan sa 56, Juventus sa 52, Roma ima 50, Atalanta 49, Napoli 47, Lacio 46, Verona 38, Sasuolo 36, Udineze i Sampdorija po 32, Bolonja 28, Đenova 27, Fiorentina, Benevento i Specija po 26, Kaljari 22, Torino 20, Parma 16 i Krotone 15 bodova.