Ženska košarkaška reprezentacija Španije osvojila je Evropsko prvenstvo za žene, pobjedom nad Francuskom u finalnoj utakmici održanoj u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

Do zlatne medalje košarkašice Španije došle su rezultatom 86:66 (32:21, 18:15, 20:20 i 16:10).

Španija je uvjerljivo povela već tokom prve četvrtine, koja je završena sa 11 poena prednosti nad Francuskom.

Ova reprezentacija bila je bolja i u drugoj četvrtini, dok je nakon poluvremena bilo izjednačeno (20:20).

Šest poena prednosti imala je Španija u posljednjoj četvrtini.

Marta Xargay je blistala u finalu, ubacila je 23 poena, dok je Sandarine Gruda sa 18 poena bila najbolja u reprezentaciji Francuske.

Treće mjesto na Evropskom prvenstvu zauzela je reprezentacija Srbije, dok je četvrta Velika Britanija.