Барселона је синоћ на домаћем терену савладала Реал Ваљадолид са 1:0 и пришла на бод заостатка лидеру на табели Атлетико Мадриду.

Реал Ваљадолид замало није направио велико изненађење и однио бод са “Ноу Кампа”, али је Усман Дембеле у 90. минуту донио сва три бода Каталонцима.

Требао је Барселони играч више и 24 шута ка голу, односно девет у оквир гола да дође до тријумфа над екипом чији је први човјек некадашњи нападач каталонског фудбалског гиганта Бразилац Роналдо.

Прву шансу су имали гости, када је Кенан Кодро главом погодио пречку већ у деветом минуту.

Домаћин је озбиљније запријетио тек у финишу првог дијела утакмице и то преко Лионела Месија, који је лоше шутирао, а потом и преко Педрија, чији је шут голман Ђорди Масип скренуо у стативу.

Бранио је Масип све покушаје фудбалера Барселоне и у другом полувремену, а средином другог дијела меча ВАР и судија Сантијаго Хаиме Латре су рекли да нема казненог ударца за Ваљадолид, након што је Ђордија Албу лопта ударила у руку.

Резултат 0:0 је стајао на семафору све до 90. минута, када је скупо плаћени, али и оспоравани Усман Дембеле погодио гол и донио велика три бода Барси, с којима је пришла Атлетику из Мадрида на само бод, док Реал има три бода мање.

У финишу сезоне очекује се сјајна борба ова три клуба за титулу.

Са друге стране, Реал Ваљадолид чека велика борба да остане у лиги.