Фудбалери Бајерна из Минхена побиједили су данас на свом терену екипу Келна са 5:1, у утакмици 23. кола њемачке Бундеслиге.

Ерик Чупо-Мотинг је у 18. минуту донио водство Бајерну, на 2:0 повисио је Роберт Левандовски у 33. минуту и тим резултатом се отишло на одмор.

Келн је на почетку другог полувремена, у 49. минуту, смањио на 2:1 голом Ељеса Схирија, али је Бајерн головима Левандовског у 65. и Сержа Гнабрија у 82. и 86. минуту потврдио побједу.

Бајерн је уписао 16. побједу у шампионату, прву послије два кола, и први је на табели са 52 бода. Келн је на 14. позицији са 21 бодом.

Фудбалери Волфсбурга побиједили су на домаћем терену екипу Херте са 2:0.

Домаћи тим је повео аутоголом Лукаса Клинтера у 38. минуту меча, а побједу је потврдио Максенс Лакроа у 90. минуту меча.

Играч Волфсбурга Марин Понграчић је у четвртом минуту судијске надокнаде времена добио други жути картон.

Берлинској екипи ово је девети меч без побједе у Бундеслиги, а посљедњу побједу уписали су 2. јануара ове године против Шалкеа.

Волфсбург је трећи на табели првенства са 45 бодова, док екипа Херте на 15. мјесту има 18 бодова.

Фудбалери Борусије Дортмунд побиједили су на свом терену Арминију са 3:0. Голове за побједнички тим постигли су Махмуд Дауд у 48, Джејдон Санчо у 58. минуту са пенала и Рејниер у 81. минуту.

Дортмунд је тренутно пети на табели са 39 бодова, док је Арминија 16. са 18 освојених бодова.

Фудбалери Штутгарта побиједили на свом терену Шалке са 5:1.

Ватару Ендо је головима у 10. и 26. минуту довео домаћи тим у водство. Аустријски репрезентативац Саша Калајџић је у 34. минуту повисио на 3:0, да би шест минута касније репрезентативац БиХ Сеад Колашинац постигао једини гол за Штутгарт.

Гости су могли и до другог поготка, али је Набил Бенталеб у 72. минуту био непрецизан са “бијеле тачке”.

До краја меча још два гола за домаћи тим постигли су Филип Клемент у 88. и Данијел Дидави у другом минуту судијске надокнаде времена.

Шалкеу је ово осми меч у низу без побједе у Бундеслиги.

На табели њемачког првенства Штутгарт је девети са 32 бода, док је Шалке на посљедњем мјесту са само девет бодова.