Фудбалска “А” репрезентација Босне и Херцеговине вечерас је на стадиону “Артемио Франки” у Фиренци одиграла неријешено 1:1 против Италије у првој утакмици УЕФА “А” Лиге нација.

Прво полувријеме протекло је у теренској доминацији фудбалера Италије који су створили неколико изгледних прилика пред голом Ибрахима Шехића. Први је запријетио Лоренцо Инсиње у 7. минути али његов шут је завршио изнад пречке.

У 12. минути Инсиње је проиграо Кијезу чији шут за десетак метара је одсјео у спољњем дијелу мреже.

Након почетног притиска “Азура”, у 27. минути сјајна шанса за Вишћу који је са десетак метара шутирао високо преко гола домаћег тима.

Италијани су до краја првог полувремена стварали проблеме бх. одбрани али мреже су мировале.

У наставку смо видјели још бољи фудбал са обје стране.

Един Џеко у 57. минути након корнера доводи Босну и Херцеговину у водство. Наш капитен се сјајно снашао у шеснаестерцу Италије и погодио за 1:0.

Италија је у 68. минути изједначила на 1:1. Стефано Сенси је шутирао а лопта погађа Шуњића и скреће у гол.

До краја утакмице још неколико одличних прилика пред голом оба тима али резултат се није мијењао.

ТОК УТАКМИЦЕ

• Крај утакмице у Фиренци. БиХ је у гостима код Италије одиграла 1:1
  • Врхунска завршница утакмице за мноштвом добрих прилика с обје стране. Резултат је и даље 1:1.
  • 84′ Селектор Бајевић прави нову измјену. Излази Колашинац, на терену је Ћивић
  • 83′ Одличан контранапад нашег тима завршава шутем Едина Вишће који брани Донарума
  • 79′ Николо Заниоло је добио жути картон након што је лактом ударио Колашинца
  • 78′ Џеко је поново покушао али његов шут није угрозио домаћег чувара мреже
  • 77′ Измјена и у репрезентацији БиХ. На терен ће Мухамед Бешић који мијења Армина Хоџића
  • 73′ У игру улази Имобиле умјесто Белотија
  • 72′ Још једна велика прилика за Италијане али је Шехић одлично одбранио
  • 70′ Добра шанса за нашу репрезентацију. Хоџићев шут главом брани Донарума
  • 67′ Италија је изједначила 1:1. Стефано Сенси је шутирао а лопта погађа Шуњића и скреће у гол
  • 65′ Први жути картон на утакмици добија Андреа Белоти
  • 64′ Барела након слободног ударца долази до прилике за шут. Шехић без проблема хвата ову лопту
  • 60′ Нова шанса за “Змајеве”. Џеко након соло продора шутира право у Доннарумму
  • 57′ ГООООЛ! Един Џеко доводи Босну и Херцеговину у водство 1:0. Сјајна реакција нашег капитена послије корнера
  • 55′ Статива и за Италију! Инсиње је погодио оквир гола. Гледамо одличну утакмицу у наставку
  • 52′ Каква шанса за БиХ! Хоџић је шутирао из “мртвог угла” и погодио стативу
  • Инсиње је поново запријетио, Шехић је на висини задатка
  • 49′ Барела “Азурима” доноси нови корнер, одбрана БиХ засад добро реагује након удараца из угла
  • “Змајеви” покушавају из контранапада али Италијани играју сјајно у транзицији
  • Почело је друго полувријеме сусрета на стадиону “Артемио Францхи” у Фиренци
  • Крај првог полувремена у Фиренци, резултат је неријешен 0:0
  • 45′ Џеко је примио лопту на 40 метара и упослио Хоџића који је оклијевао и пропустио изгледну шансу за БиХ
  • Италијани поново доминирају у завршници првог полувремена, сви наши играчи су иза лопте и успјешно се бране
  • 36′ Запријетио је и Барела, а његов шут је завршио високо изнад Шехићевог гола
  • 33′ Белоти се ослободио свог чувара на ивици шеснаестерца али је слабо шутирао
  • 27′ Сјајна шанса за Вишћу који је са десетак метара шутирао високо преко гола домаћег тима
  • Џеко води велику битку са браничима Италије и успио је изборити слободан ударац за БиХ 30 метара од гола Донаруме
  • Средина првог дијела, “Змајеви” су успјели издржати почетни притисак “Азура”
  • 22′ Други корнер за Италијане али без пријетње за голмана Шехића
  • Инсиње је шутирао али лопта одлази преко гола
  • Слободан ударац за Италију на 20-ак метара од гола Босне и Херцеговине
  • 14′ Први корнер за “Змајеве” који је изборио Един Вишћа
  • 12′ Инсиње је проиграо Кијезу који је пропустио велику шансу за Италију. Кијезин шут за десетак метара је одсјео у спољњем дијелу мреже
  • Притисак и доминација Италије у првих 10 минута меча
  • Шуњић је неспретно интервенисао и домаћи тим ће извести корнер. Шехић успјешно боксује лопту и отклања опасност пред нашим голом
  • 7′ Опасан напад за Италију, Инсиње је шутирао изнад Шехићевог гола
  • 3′ Први напад за БиХ. Хоџић је убацио лопту са лијеве стране али у шеснаестерцу Италије није било никога од наших играча
  • Почела је утакмица на стадиону Фиорентине између Италије и БиХ
  • У току је интонирање химни Босне и Херцеговине и Италије
  • Утакмицу Италија – БиХ судиће Тасос Сидиропулос из Грчке
  • Селектор репрезентације Босне и Херцеговине Душан Бајевић одабрао је почетни састав за дуел за четвероструким прваком свијета:

Шехић, Ципетић, Колашинац, Саничанин, Шуњић, Цимирот, Хаџиахметовић, Гојак, Хоџић, Вишћа и Џеко.

Селектор Италије Роберто Манћини одлучио се за сљедећи састав:

Донарума, Флоренци, Бонући, Аћерби, Бираги, Пелегрини, Сенси, Барела, Кијеза, Белоти, Инсиње.

Манћини је у вечерашњем дуелу против Босне и Херцеговине предност у нападу дао Андреи Белотију из Торина у односу на првог стријелца Серие “А“ и Лација Ћиру Имобилеа.