У једном од дербија 28. кола ногометне Премијер лиге БиХ ногометаши Вележа и Борца одиграли су неодлучено 1:1.

Након изједначеног и тврдог првог полувремена у коме није било голова Вележ је повео у 57. минути преко Брандаа.

Након брзе акције по десној страни лопту је у средину гостујућег шеснаестерца убацио Харис Овчина, а Вележов Бразилац је у трку шутирао и погодио с десетак метара за 1:0.

Након гола тежиште игре пребацило се на Вележову половицу терена, а гости су до изједначења дошли у 89. минути поготком Стојана Врањеша из једанаестерца.

Након подјеле бодова у Мостару Борац је остао први на љествици с 54 бода, друго Сарајево има 53 бода и утакмицу мање, а трећи Вележ 52 бода.

У суботу су на програму још два дербија 28. кола, у Сарајеву се састају Сарајево и Жељезничар, док ће у Широком Бријегу у херцеговачком дербију снаге одмјерити Широки и Зрињски.