Ногометаши Вележа пласирали су се у друго претколо Уефине Конференцијске лиге након што су у узврату свладали сјеверноирски Цолераине 2:1. Идентичан резултат био је и прије седам дана на Грбавици.

Домаћи су у вечерашњој утакмици повели у 33. минути преко Схевлина, а Вележ је узвратио у наставку головима Брандаа у 54. и Аађушића у 71. минути сусрета.

Сљедећи противник Рођенима је АЕК из Атене. Прва утакмица игра се већ за седам дана, а Вележ ће Грке угостити у Сарајеву на Грбавици.

Широки Бријег опростио се од Конференцијске лиге након што је у узвратном сусрету у Скадру поражен од Вллазниа резултатом 3:0.

Иако су Широкобријежани имали предност од 3:1 из првог сусрета и 0:0 на полувремена узврата, у посљедњих 45 минута двомеча потпуно су се распали и примили три гола.

Стријелци за Албанце били су Гјургјевикј у 46. и 78. минути те Имами у 62.

Вллазниа у сљедећем претколу иде на ципарски АЕЛ-а, док Широки Бријег већ у недјељу отвара нову сезону у Премијер лиги БиХ домаћом утакмицом против Зрињског.

Фудбалери Сарајева елиминисани су из УЕФА Конференцијске лиге, након што су вечерас на стадиону “Асим Ферхатовић Хасе” изгубили с 1:0 од молдавске екипе Милсами.

Први сусрет ова два тима одигран прошле седмице окончан је без побједника, резултатом 0:0.

Сарајево је почетком утакмице имало теренску иницијативу и већ у првим минутама Сушић је упутио добар ударац ка противничком голу који брани голман гостију.

У првим минутама меча изгледало је да ће “бордо” тим имати посјед лопте и контролисати овај меч, али шок за домаће навијаче услиједио је веч у 18. минуту сусрета када је Гинсари остао сам пред голом Сарајева и без већих проблема матирао голмана Канурића.

Сарајево је након примљеног гола наставило с нападима и прву опаснију прилику имало у 28. минуту када је Фанимо након додавања Велкоског имао одличну ситуацију да постигне гол за изјендачење, међутим шутира директно у голмана Милсамија.

До краја првог полувремена гости су могли доћи и до другог гола, међутим Дуповац одличним стартом зауставља Пунтуса.

Друго полувријеме почело је у истом ритму као и прво, Сарајево је нападало а гости су чекали своје прилике из контранапада.

Представник БиХ у другом дијелу меча поново први пријети, Наиме, након доброг контранапада Сарајева ударац Фанима изблокирала је одбрана гостију.

У наредним минутама меча углавном се играло на средини терена. без већих прилика за промјену резултата, што је одговарало молдавском представнику.

У 65. минуту након убачаја Оремуша, главом је полушао млади играч Сарајева Варешановић, али његов ударац главом није био довољно снажан. Десетак минута касније главом је након убачаја из корнера покушао и Курдић, али шутирао је директно у голмана Тимбура.

До краја меча Сарајево није имао идеју како да пробије “бункер” гостујућег тима. Молдавци су успјешно отклањали нападе Сарајева и пласирали се у друго претколо Конференцијске лиге.