Возач Ред Була Макс Верстапен побиједио је данас у трци Формуле 1 за Велику награду Абу Дабија, посљедњој у овогодишњем шампионату. Верстапен је кренуо са пол позиције, водио је од почетка до краја трке и остварио другу побједу у сезони, укупно 10. у каријери.

Друго мјесто заузео је возач Мерцедеса Валтери Ботас са 15,976 секунди заостатка, а трећи је био његов тимски колега седмоструки свјетски шампион Луис Хамилтон, који се вратио на стазу након што се опоравио од корона вируса. Он је кроз циљ прошао са 18,415 секунди заостатка за побједником.

Возач Ред Була Александар Албон заузео је четврто мјесто, а пето и шесто мјесто возачи Мекларена Ландо Норис и Карлос Саинц. Те позиције омогућиле су Мекларену да освоји треће мјесто у шампионату конструктора. Против Саинца је покренута истрага због споре вожње у боксу, а одлука о евентуалној казни биће објављена касније.

Возач Реноа Данијел Рикардо заузео је седмо мјесто, а он је освојио и додатни бод за најбржи круг трке, осми је био Пјер Гасли из Алфа Таурија, девето мјесто заузео је Естебан Окон из Реноа, а 10. је био Ленс Строл из Рејсинг Поинта.

Сезона је због пандемије корона вируса почела у јулу, Мерцедес је обиљежио такмичење освајањем седме шампионске титуле, а његов возач Луис Хамилтон освојио је седму шампионску титулу и изједначио се са Михаелом Шумахером.

У овој трци на болидима Мерцедеса била су исписана имена свих запослених у фабрици који су ове године учествовали у освајању шампионске титуле.

У данашњој трци Фетел је посљедњу пут возио за Ферари, пошто ће од наредне сезоне возити за Астон Мартин, а у италијанској екипи замијениће га Саинц, који је данас посљедњи пут возио за Мекларен. Возач Рејсинг Поинта Серхио Перес данас је возио посљедњи пут за ту екипу пошто нема уговор за наредну сезону. Он није завршио трку због квара на мотору.

Посљедњу трку за Рено возио је Данијел Рикардо, пошто ће од сљедеће сезоне возити за Мекларен, а на стази Јас Марина посљедњи пут у Формули 1 наступио је Кевин Магнусен, који је возио за Хас.