Фудбалери Вест Бромвич Албиона, иако их многи виде већ у нижем рангу, не одустају од борбе у енглеској Премијер лиги и убједљиво су славили против Саутемптона којег су побиједили 3:0, док су Брајтон и Евертон разочарали.

Одличан меч су синоћ одиграли ВБА и Саутемптон, а крајњи резултат би могао да завара – јесте домаћин заслужено славио, али није баш толико инфериоран био гост.

Врло је вјероватно да ова побједа неће помоћи тиму из Бирмингема да остане у лиги, али након убједљиве побједе над Челсијем у прошлом колу, ово им је други тријумф заредом, што ове сезоне нису раније успјели ниједном.

Посебно је садржајно било прво полувреме. Након што им је у 6. минуту поништен гол због офсајда, нису се деморалисали фудбалери Вест Брома и у 32. минуту са 11 метара стижу до вођства. Сигуран реализатор је био Матеус Переира.

Само три минута касније, већ је 2:0. Мат Филипс асистира Мбајеу Дијању, који дуплира предност домаћина.

Коначних 3:0 поставио је Калум Робинсон, на додавање Окаја Јокушлуа.

Могао је Саутемптон барем до почасног поготка, али је у посљедњим тренуцима меча Џејмс Ворд-Прауз промашио једанаестерац, боље рећи Сем Џонстон му је одбранио шут са бијеле тачке.

Брајтон и Евертон јесу резултатски разочарали, било је 0:0, али је имало много тога лијепог да се види, сем голова.

Добар фудбал, по неколико прилика на обје стране, чак 23 шута ка голу фудбалера Брајтона, који су и били бољи ривал, ближи побједи, али на крају нити један гол.

Са оваквом игром, Евертон је све даље не само од мјеста које воде у Лигу шампиона, него и од пласмана у Европу, док Брајтон скупља бодове, како би остао још једну сезону у Премијер лиги.