Фудбалери Вулверхемптона побиједили су вечерас на свом терену екипу Арсенала са 2:1, у утакмици 22. кола Премијер лиге.

Вулвси су забележили седму побједу од почетка сезоне и прекинули низ од осам утакмица без тријумфа и тренутно су 13. на табели са 26 бодова. На другој страни, Арсенал је окончао низ од седам мечева без пораза и десети је тим Премијер лиге са 31 бодом.

Бакајо Сака је у деветом минуту погодио мрежу Вулвса, али је тај гол поништен због офсајда. Гостујући тим је ипак повео, а стријелац је био Никлас Пепе у 32. минуту.

У судијској надокнади првог полувремена све се преокренуло након што је Арсенал остао са десеторицом на терену. Давид Луиз је зарадио директан црвени картон због старта у казненом простору, судија је показао на бијелу тачку, а сигуран извођач пенала био је Рубен Невеш.

Вулверхемптон је у 49. минуту повео сјајним ударцем Жоаа Мутиња са више од 20 метара, али ту није био крај мукама Арсенала.

Голман Бернд Лено је у 72. минуту добио црвени картон због играња руком ван казненог простора и тада је било јасно да ће Вулверхемптон уписати и другу овосезонску побједу против Арсенала.

Истим резултатом Шефилд Јунајтед је на свом терену славио против Вест Бромвич Албиона у дербију зачеља.

Мет Филипс је у 41. минуту довео Вест Бром у водство, али је домаћи тим у другом полувремену преокренуо резултат. Прво је Джејден Богл изједначио у 56. минуту, а побједу Шефилду донио Били Шарп у 73. минуту.

Шефилд је уписао другу побједу, али је и даље посљедњи на табели са 11 бодова, односно има бод мање од Вест Брома који је претпосљедњи.