Манчестер Јунајтед, Славиа Праг, Виљареал и Ајакс изборили су синоћ пласман у четвртфинале УЕФА Европске лиге.

АЦ Милан и Манчестер Јунајтед у првом мечу ремизирали су 1:1, али је енглески тим у реваншу у Милану славио с 1:0 и успио се пласирати у наредни круг овог такмичења. Гол за Манчестер Јунајтед је постигао Пол Погба у 49. минути.

Славиа Праг је у гостима у Глазгову побиједила екипу Ренџрса с 2:0, док је у првој утакмици било 1:1. Стријелци за Славиа Праг били су Петер Олајинка у 14. и Николае Станчиу у 74. минути.

Виљареал је у реваншу као домаћин побиједио Динамо Кијев с 2:0, а истим резултатом шпанска екипа је славила и у првој утакмици. Поготке за Виљареал у синоћњем мечу постигао је Ђерар Морено у 13. и 36. минути.

Ногометаши Ајакса, након високе побједе с 3:0 у првом мечу, синоћ у гостима у Берну поново су савладали екипу Jaнг Боjса резултатом 2:0. Голове за Ајакс постигли су Давид Нереш у 21. и Душан Тадић у 49. минути из пенала.

Раније су пласман у четвртфинале Европске лиге изборили и Рома, Арсенал, Гранада и Динамо Загреб.

Извлачење парова четвртфинала заказано је за данас у 13.00 сати у швицарском Ниону.