Репрезентација Русије је у мечу 2. кола Групе “Б” Европског првенства у фудбалу (ЕУРО 2020) на “Газпром Арени” у Санкт Петерсбургу савладала селекцију Финске резултатом 1:0.

Финци су већ у 4. минути постигли гол, али је ипак након ВАР интервенције поништен због офсајда. Русија је у 10. минути такођер имала добру прилику, али је Оздоев са свега неколико метара шутирао преко гола Финске. Селекција Финске је у 21. минути имала прилику, али је ударац Похјанпала блокиран.

Руси су у 37. минути запријетили, али Караваев није стигао приземни центаршут. Након неколико добрих напада репрезентација Русије је у другој минути судијске надокнаде повела с 1:0 одличним голом Миранчука.

Русија је само двије минуте касније могла до новог гола, али је голман Финске одбранио шут Зјубе, па се на одмор отишло код резултата 1:0 за руски тим.

Финска је на почетку другог полувремена, тачније у 49. минути, могла до поравнања. Пуки је изашао пред голмана Русије, али је одбамбени фудбалер Дивејев сјајно реаговао и избацио лопту.

У 52. минути је Русија запријетила преко Головина који је добро шутирао с неких 20-ак метара, али је лопта отишла поред самог гола. Само минут касније Пуки је шутирао, али голман Русије брани његов шут. У 56. минути је покушао и Лод код Финаца, али остаје 1:0 за селекцију Русије.

У 66. минути Миранчук је асистирао Земалетдинову, али његов ударац из добре позиције одлази поред гола. Двије минуте касније резервиста Кауко шутира, али лопта иде преко гола Русије.

Русија је имала велику шансу у 72. минути. Кузјајев је шутирао из изгледне позиције, али голман Финске сјајно брани његов ударац. У 87. минути је покушао Зобнин, али лопта иде високо преко финског гола. Руси су имали велику шансу у трећој минути судијске надокнаде када је Земалетдинов шутирао, али преко гола.

Финска је до краја покушала доћи до поготка, али су се Руси успјели одбранити и уписати важна три бода у утрци за пласман из групне фазе турнира.

Русија је у првом колу поражена од Белгије с 3:0, а Финска је савладала Данску с 1:0.

Данас су на програму још мечеви Турска – Велс (18:00) и Италија – Швицарска (21:00).