Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у гостима од Химкија са 77:83 (22:19, 18:25, 17:14, 20:25), у утакмици шестог кола Еуролиге.

Црвена звезда послије пет одиграних мечева има скор од двије побједе и три пораза, док је Химки уписао први тријумф од почетка сезоне.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Џордан Лојд са 18 поена, Џони О’Брајант је додао 14, док је Кори Волден постигао 11 поена.

Химки је до побједе водио Ерик Меколум са 23 поена, Алексеј Швед је убацио 15, а Мики Джордан 11 поена.

Химки је на почетку меча повео са 8:1, али је Звезда након тројки Волдена и Лазића преокренула на 14:13. Црвено-бијели су задржали предност до краја прве четвртине и први одмор отишли су са три поена предности – 22:19.

У наставку је виђена резултатска “клакцалица”. Ниједан тим није успио да се одлијепи и поведе са више од пет поена разлике све до два и по минута прије краја меча када је Химки након двије везане тројке Меколума стигао до великих 11 поена предности (77:66) и сачувао је ту предност до краја.

Кошаркаши Црвене звезде ће у наредном колу гостовати Бајерну у Минхену, док ће Химки у госте Фенербахчеу.