Миралем Пјанић у синоћњем тријумфу над Ференцварошом у петом колу групе ”Г” УЕФА Лиге првака у Будимпешти, резултатом 3:0, одиграо је најбољу утакмицу у дресу Барселоне.

Репрезентативац Босне и Херцеговине био је други играч који је највише трчао на терену. Претрчао је преко 11 километара, неколико метара мање од саиграча Серђиња Деста.

Имао је 143 додира са лоптом и успјешност додавања чак 94 посто. Од 136 пасова 124 била су тачна. Највише пута упослио је Деста (24). Одузео је 12 лопти. Један ударац противника је изблокирао.

Упутио је два шута га голу противника. Други је био одличан волеј. Но, оба покушаја завршила су поред гола те се још увијек није уписао у стријелце у редовима каталонског гиганта.

Пјанић је синоћ други пут провео цијели меч на терену од доласка у Барселону. Нјегову игру у Мађарској похвалили су бројни медији у Шпанији и чини се да хвата форму, да би у наредним сусретима могао показати зашто је и доведен из Јувентуса.

Управо је још против бившег клуба одиграо свих 90 минута у УЕФА Лиги првака када је Барселона побиједила у Торину са 2:0. Преостала три меча у најелитнијем клупском такмичењу Старог континента је почињао, али га је тренер Роналд Куман изводио из игре.

У Примера лиги Шпаније шансу му је од девет указао у тек пет утакмица, са скромних 158 минута на травњаку.

Укупно за Барселону у ”окршајима” за бодове (Примера лига и УЕФА Лига првака) до сада је наступио у десет сусрета и одиграо 539 минута. Претходно у игри је провео и 27 минута у ревијалном дуелу за трофеј ”Хоана Гампера” којим Барселона традиционално отвара сезону (побједа над Елћеом 1:0).

Да ли ће му Куман указати повјерење у суботу у првенственој утакмици са Цадизом, односно наредног уторка на ”Цамп Ноу” када ће ”Барца” дочекати Јувентус у групи ”Г” УЕФА Лиге првака, остаје да се види.

Међутим, оно што је сигурно је да је Пјанић синоћ додатно стекао повјерење саиграча, али и навијача Барцелоне, од којих су неки били скептици због његовог доласка почетком сезоне у један од највећих клубова на планети.

Барселона је у групи ”Г” УЕФА Лиге првака остварила свих пет тријумфа, уз гол разлику 16:2. Уколико савлада Јувентус поновит ће успјех из сезоне 2003/04. када је са максималним бројем бодова завршила групну фазу овог такмичења.

У Примера лиги ”блауграни” не иде по плану. Тренутно су након девет одиграних мечева на седмој позицији табеле. Освојили су 14 бодова и уз двије утакмице мање за лидером Реал Сосиједадом заостају десет бодова.