У финалу овосезонске фудбалске Европске лиге у петак ће у Келну играти Севиљa и Интер, након што је у првом полуфиналу Севиља у недјељу свладала Манчестер Јунајтед са 2-1 (1-1), у другом полуфиналном двобоју Интер је у понедјељак у Диселдорфу био увјерљив против Шахтјора са 5-0 (1-0).

Двоструки стријелци за Интер били су Лаутаро Мартинез (19, 74) и Ромелу Лукаку (78, 83), а један гол додао је Данило Д’Амбросио (64).

Интер је повео из своје прве прилике на утакмици, у 19. минути је голман Шахтјора Пјатов лоше испуцао лопту, на половини украјинског првака ње се домогао Барела који се потом протрчао по десном крилу и упутио центаршут који је Мартинез главом прослиједио у мрежу.

Интер је контролисао догађања на терену и након поготка, а стицао се утисак како је стратег Интера Антонио Конте у потпуности “прочитао” игру супарника и онемогућио све Шахтјорове главне полуге.

Ипак, Шахтјор је био у игри све до средине другог полувремена, да би се кључни тренуци утакмице збили у раздобљу од 62. до 64. минуте. Прво је у 62. минути Шахтјор напокон створио изгледну прилику за погодак, али је након убачаја Матвијенка Жуниор Мораес главом с пет метара пуцао равно у Хандановича.

Казна за тај промашај била је експресна, двије минуте потом Интер је изборио ударац из корнера који је извео Брозовић, а у скоку на пет метара од гола Шахтара највиши је био Д’Амбросио и учинио оно што Жуниор Мораес није – затресао мрежу.

Сусрет је дефинитивно био одлучен у 74. минути када је Брозовић освојио лопту на половини Шахтјора, услиједила је комбинација Лукакуа, Гаљардинија и Мартинеза, а овај посљедњи се по други пут уписао у стријелце за 3-0.

Коначних 5-0 с два поготка у 78. и 83. минути поставио је најбољи стријелац Интера Лукаку, првога након лијепог проигравања Мартинеза, а другог након импресивне соло-акције.

Финални двобој Севиља и Интер играт ће у петак у Келну од 21 сат.

Севиља је досада пет пута освајала овај трофеј (2006, 2007, 2014, 2015, 2016), а Интер три (1991, 1994, 1998).