Рукометна репрезентација Босне и Херцеговине поражена је у Полви од домаће селекције Естоније са 21:24 у утакмици Групе 2 квалификација за Европско првенство 2022. у Мађарској и Словачкој.

Њемачка је лидер Групе 2 са три побједе и максималних 6 бодова, слиједе Аустрија и Естонија са по два бода, а на зачељу табеле је БиХ која из два сусрета има два пораза.

• Наши рукометаши су постигли само пет голова у наставку и имаћемо неизвјесну завршницу у Естонији
  • Естонски голман је “закључао” свој гол у другом дијелу сакупивши 10 одбрана.
  • Панић постиже важан гол за поравнање 19:19
  • Естонија стиже до предности 12 минута прије краја утакмице – 19:18
  • 48′ “Жилави” Естонци поново у егалу – 18:18. Селектор Шуман тражи тајм аут
  • Браво за Перића! – 18:17 за Змајеве
  • Само три гола наших рукометаша у 12 минута другог полувремена
  • 43′ Естонци са два играча више долазе до поравнања 17:17
  • Два искључења за наше у само неколико секунди. Овчина и Врањеш су добили по двије минуте казне
  • Овчина је сјајан у овом мечу са шест постигнутих голова
  • Карл Том је незаустављив и долази до седмог поготка, а Естонце доводи на само гол заостатка
  • Проблеми у нападу за наше рукометаше који су постигли само два гола у 7 минута наставка
  • Хаџиомеровић погађа за +3 Змајева, али већ у сљедећем нападу добија двије минуте искључења
  • 32′ Први гол у наставку постижу Естонци – 14:12 за БиХ
  • Почело је дуго полувријеме утакмице Естонија – БиХ
  • Полувријеме у Полви, рукометаши БиХ на одмор одлазе са три гола предности 14:11
  • Сјајни Овчина долази до свог петог поготка на сусрету
  • Четврта одбрана Бурића у завршници првог полувремена
  • 23′ Змајеви коначно на +3, Хасељић за 11:8
  • Наши рукометаши су заиграли боље у одбрани, Естонија већ четири минуте без гола
  • Први тајм аут тражи селектор Естоније
  • 20′ Бењамин Бурић је уписао другу одбрану на утакмици
  • Овчина је најефикаснији у нашој репрезентацији са 4 гола
  • БиХ иде на +2 у 18. минути – 10:8
  • Прво искључење за домаћу екипу, Војка је добио двије минуте казне
  • Карл Тоом је расположен у редовима Естоније са 4 гола
  • 13′ Прце постиже други гол на мечу – 7:6
  • Изједначен дуел у првих 10 минута. Естонци играју покретљиву одбрану на старту меча
  • Двије брзе контре Змајева који поново воде – 5:4
  • 7′ Прва одбрана Бурића, Овчина користи контранапад нашег тима
  • Никола Прце поравнава на 2:2, Естонци након брзог центра поново долазе у предност
  • Естонци у 3. минути долазе у водство 2:1
  • Перић постиже први гол за БиХ – 1:0
  • Почела је утакмица у Полви између рукометних селекција Естоније и Босне и Херцеговине
  • Интонирање националних химни Босне и Херцеговине и Естоније

Да би други пут у хисторији обезбиједили своје мјесто на Еуру, изабраницима Билала Шумана неопходне су обје побједе у двомечу са Естонцима – данас у гостима, те у реваншу у Бугојну 10. јануара.

Обје утакмице рукометних “Змајева” можете пратити ексклузивно у програму БХТ1 и на порталу бхрт.ба.

Селектор Шуман на располагању има играче: Бењамин Бурић, Адмир Ахметашевић, Ален Овчина, Мирко Херцег, Марин Вегар, Никола Прце, Мирсад Терзић, Дино Хамидовић, Јосип Перић, Марко Тарабокиа, Дејан Малиновић, Марко Панић, Ибрахим Хасељић, Владимир Врањеш, Игор Мандић и Гафар Хаџиомеровић.

У Другој квалификационој групи рукометаши БиХ до сада су одиграли једну утакмицу против Њемачке, од које су 5. новембра у Диселдорфу поражени са 25:21. Сусрет с Аустријом је одгођен.

Естонци су у оба уводна сусрета квалификација поражени, од Њемачке 35:23 и Аустрије 31:28.

На Европско првенство, које ће се 2022. године одржати у Словачкој и Мађарској, пласираће се прва и друга селекција из сваке од осам квалификационих група те четири најбоље трећепласиране репрезентације. Пласман на ЕУРО 2022 осигуран је домаћинима Словачкој и Мађарској те актуелном шампиону Шпанији и другопласираној Хрватској.