Мушка рукометна репрезентација Црне Горе поражена је данас у Подгорици од Шведске 22:34, у утакмици петог кола групе ”8” квалификација за Европско првенство у Мађарској и Словачкој 2022. године.

Вицешампион свијета, који је добио и први међусобни дуел у Лунду 27:24, забиљежио је пети тријумф и задржао максималан учинак у досадашњем дијелу квалификација.

Црногорски рукометаши само у првом полувремену били су равноправан ривал, а у 18. минуту посљедњи пут били су у вођству (10:9).

Услиједила је серија од 4:0 гостију за 13:10, које је на полувремену износило четири гола (19:15).

Побједник дуела одлучен је почетком другог полувремена, када су шведски рукометаши направили серију и дошли до предности од девет голова (27:18) у 45. минуту.

Најефикаснији у побједничкој селекцији Хампус Вене са 11, док су по пет голова постигли Албин Лагергрен и Данијел Петерсон.

У црногорској репрезентацији најбољи је био Васко Шеваљевић са шест, док је Немања Грбовић меч завршио са четири гола.

Црна Гора ће у посљедњем колу у недјељу угостити Румунију. Бод из тог дуела биће довољан црногорској селекцији за друго мјесто и пласман на шампионат Европе.

Шведска након пет одиграних кола има максималан учинак и десет бодова. Црна Гора има четири, а по бод мање Румунија и Косово.