Синоћ су одиграни сусрети другог кола европских квалификација за Свјетско фудбалско првенство у Катару 2022. године, а може се рећи да је најдраматичнија утакмица одиграна у Београду, гдје су Србија и Португал играли неријешено 2:2.

Србија је на стадиону “Рајко Митић” угостила актуелног првака Европе Португал, а резултат је на крају сусрета био 2:2.

Добра партија Португала од самог почетка утакмице. У 11. минути Диого Јота, на сјајну асистенцију Бернарда Силве погађа главом за водство 0:1. Јота се поново уписује на листу стријелаца у 36. минути, опет главом постиже погодак и повећава разлику на 0:2, овог пута асистент је био Седрик Коарес.

Иако се очекивало да је пред Србијом тежак задатак и да ће се тешко вратити у утакмицу, већ на самом старту другог полувремена шок за Португал. Александар Митровић смањује водство на 1:2, на асистенцију Немање Радоњића. У 60. минути сјајна акција “орлова”, поново асистира Радоњић, стријелац овог пута био је Немања Максимовић.

Драматично је било у самом финишу утакмице када је Роналдо послао лопту у мрежу Србије, а Митровић је клизећи “успио вратити лопту с линије”. Португалци су тражили да им се то призна као погодак, тврдећи да је лопта у потпуности прешла линију, но судија то није учинио те завршио утакмицу. Роналдо је потом љутито скинуо капитенску траку и бацио је на траву, што је на одређени начин и обиљежило утакмицу.

У другом сусрету ове групе Луксембург је био бољи од Републике Ирске савладавши је у гостима минималном разликом од 0:1.

У групи “Е” репрезентација Бјелорусије славила је резултатом 4:2 против гостујуће екипе Естоније. У другом сусрету исте групе снаге су одмјериле селекције Ческе и Белгије, није било побједника, резултат је био 1:1.

Одиграна су и три сусрета у групи “Г”, гдје је репрезентација Црне Горе побиједила у Подгорици селекцију Гибралтара са високих 4:1. У другом сусрету Холандија је славила резултатом 2:0 против Латвије, а репрезентација Турске је са високих 0:3 савладала селекцију Норвешке.

У групи “Х” Словенија је поражена резултатом 2:1 на гостовању у Русији, Хрватска је минималном побједом од 1:0 савладала госте са Јужног Кипра, а Словачка и Малта одиграле су неријешено 2:2.