У дербију првог кола групе Г европских квалификација за Свјетско првенство у Катару 2022. године фудбалска репрезентација Турске у Истанбулу је остварила велику побједу против Холандије резултатом 4:2 (2:0). Јунак тријумфа Турака био је капитен Бурак Јилмаз који је постигао хет- трик.

Yилмаз је домаћу селекцију довео у водство у 15. минути. Исти играч је у 34. минути реализовао пенал и тако удуплао предност Турака.

Сјајну партију Турске на отварању другог полувремена још једним поготком крунисао је Хакан Чаланоглу за убједљиво водство 3:0. Тада је изгледало да ће фаворизована Холандија претрпјети тежак пораз на отварању квалификација за Мундијал у Катару. Међутим, са неколико измјена селектор Франк де Бур је успио пробудити свој тим, који за свега двије минуте успијева смањити на 2:3. Прво је у 75. погодио Дави Класен, а затим у 76. минути и Лук де Јонг.

Ипак, на сцену поново ступа капитен домаћих Јилмаз који у 81. минути прелијепим голом из слободног ударца са двадесетак метара рјешава питање побједника. Прилику да смањи на 3:4 у трећој минути судијске надокнаде са бијеле тачке пропустио је Мемпхис Депеј. Његов ударац с пенала одбранио је турски голман Угурчан Чакир.

У преостала два дуела првог кола групе Г вечерас са почетком у 20.45 сати састају се: Латвија – Црна Гора и Гибралтар – Норвешка.