Британац Марк Кејвендиш (Deceuninck-Quick-step) побједник је друге етапе утрке по Турској, 144.9 км дугачке дионице с циљем и стартом у Конији.

Његова је то прва побједа након 1.159 дана када је славио у трећој етапи утрке у Дубаију. Од тада након низа озљеда и лошијих сезона, више није проналазио пут међу најбоље спринтере, све до Турске.

Кејвендиш, који је у каријери освојио 30 етапа на Тур де Франcу и сматра се једним од најбољих спринтера у повијести, је у циљном спринту славио испред Белгијанца Јаспера Филипсена (Alpecin-Fenix) и Нијемца Андреја Греипла (Israel Start-Up Nation).

У укупном поретку води Кејвендиш испред Низоземца Арвида де Клеијна (Rally Cycling) који има исто вријеме, те Белгијанца Филипсена са четири секунде заостатка.

Утрка по Турској завршава у недјељу, 18. травња.