Кошаркаши Партизана су, у заосталој утакмици 16. кола АБА лиге, убједљиво савладали екипу ФМП-а из Железника са 97:74.

Црно-бијели су огромну предност стекли већ након 20 минута игре, односно до полувремена, када су водили са 49:27, а потом нису имали проблема да предност сачувају у другом дијелу утакмице.

Партизанов млади играч Урош Трифуновић искористио је указану шансу на најбољи могући начин и сјајно је одиграо, постигавши 22 поена, од чега чак шест тројки и то му је рекорд каријере, а био је и најефикаснији играч меча.

Утакмицу је обиљежио и велики број асистенција Партизана – чак 29, што је изузетан учинак на једној утакмици, од којих десет иде на Џоша Перкинса.

Ово је, иначе, четврта узастопна побједа Партизана, послије које има учинак 11-13, док ФМП након овог пораза има скор 9-15.

У редовима Партизана чак пет играча је постигло двоцифрени број поена, а осим Трифуновића су се истакли Рашон Томас са 15, Ерик Мика са 13, Маркус Пејџ са 11 и Немања Дангубић са десет поена.

Код ФМП-а је најбољи био бивши играч Партизана Марко Пецарски са 16 поена, а три мање убацио је Немања Ненадић.

Табела: Игокеа 19-4, Црвена звезда 18-3, Морнар 17-5, Будућност 18-3, Мега Сокербет 14-10, Цедевита Олимпија 16-4, Партизан 11-13, ФМП Железник 9-15, Борац 7-17, Сплит и Задар 8-15, Крка и Цибона 7-15 и Приморска 0-24.