Ногометаши Наполија и Ливерпоола пласирали су се у осмину финала Лиге првака након сусрета задњега кола скупине Е.

Наполи је код куће свладао Генк с 4-0, док је Ливерпул у изравном окршају за пролаз славио код Салзбурга с 2-0.

Мјесто међу 16 најбољих раније су осигурали Барцелона, Баерн, Јувентус, РБ Лајпциг, Манчестер Сити, ПеЕсЖе, Реал Мадрид и Тотенхем.

Еуропски првак Ливерпул је опасно живио у Салзбургу, у првих 15 минута вратар Редса Алисон је обранио неколико великих прилика домаћина, коме је играла само побједа за пролаз. У посве отвореној утакмици Ливерпул је повео у 57. минути након продора Манеа и убацивања за Набила Кеиту, који главом погађа мрежу Аустријанаца. Само минуту послије Салах подиже предност на 2-0, а Египћанин је забио сјајан гол готово из немогуће позиције, искоса из мртвог кута након што је претрчао вратара Салзбурга.

Дејан Ловрен је играо до 53. минуте када је због озљеде морао изаћи из игре.

Наполи је на свом стадиону већ након 37 минута утакмице водио с 3-0 против белгијске момчади, а стријелац сва три поготка био је Пољак Милик. Код првога гола у 3. минути јако му је помогао вратар Генка, 17-годишњи Мартен Вандевоот који је постао најмлађи голман који је бранио у повијести Лиге првака.

Но свој дебитантски наступ неће памтити по добром јер се код првога гола Талијана спетљао приликом повратне лопте свог бранича и практички поклонио гол Наполију. У другом дијелу је Мертенс из пенала забио и четврти гол за Талијане, чији је тренер Анчелоти најавио да му је ово била посљедња утакмица на клупи Наполија.

Ливерпул је побједник скупине с 13 бодова, Наполи је скупио 12, Салзбург ће са 7 бодова наставити натјецање у Еуропској лиги, а Генк има један бод.