И играчки и резултатски Ливерпул је надвисио Арсенал усред Лондона у дерби мечу 30. кола Премијер лиге и славио са 0:3.

Прво полувријеме синоћње утакмице није донијело већа узбуђења, ако изузмемо покушај Џејмса Милнера у 35. минуту.

Сви голови су виђени у других 45 минута. Први у 64. минуту, када се у стријелце уписао Диого Жота, на асистенцију Трента Александер-Арнолда. Само четири минута касније Бернд Лено је поново савладан, овог пута послије соло-акције Мохамеда Салаха.

Имао је Салах потом још једну прилику, прије него што је Жота поставио коначних 0:3 у 82. минуту. Да Арсенал не претрпи катсатрофу, побринуо се голман Лено када је у самом финишу одбранио покушај Садија Манеа.

Са ова три бода, “редси” су максимално искористили нестварно убједљив пораз Челсија на свом терену од Вест Брома и пришли му на само два бода заостатка у борби за 4. мјесто које води у Лигу шампиона.