Манчестер Сити је славио против Борусије Дортмунд с 2:1, док је Реал Мадрид побиједио Ливерпул резултатом 3:1 у првим утакмицама четвртфинала Лиге првака.

Кевин Де Брујне је Манчестер Сити довео у водство у 19. минути. Дортмунд је изједначио у 84. минути голом Марка Ројса, а у 90. минути Фил Фоден је постигао погодак и донио побједу енглеском представнику.

У дуелу Реал Мадрида и Ливерпула који се играо у Мадриду повео је Реал у 27. минути голом Винисијуса Жуниора, а водство је увећао Марко Асенсио у 36. минути. Након полувремена Мохамед Салах голом у 51. минути смањио је предност Реала на 2:1, али је у 65. минути Винисиус Јуниор постигао још један погодак, па је коначни резултат био 3:1 за Реал Мадрид.

У четвртфинале Лиге првака су се пласирали и Бајерн Минхен и ПСГ, те Порто и Челси, а њихове утакмице заказане су за вечерас у 21 час.