У синоћњој четвртфиналној утакмици Лиге првака ПСЖ је са 3:2 славио у гостима против Бајерна у Њемачкој.

У гостима је славио и Челсеи са два гола против Порта чији фудбалери нису успјели затрести мрежу противника.

На утакмици Бајерна и ПСЖ-а већ у трећој минути Килијан Мбапе је постигао гол и довео у вођство француског представника, а у 28. минути предност је удуплао Маркос Аоас Кореа Маркињос. У 37. минути Максим Чоупо-Мотинг постигао је гол за Бајерн, а у другом полувремену у 60. минути то је успио и његов клупски колега Томас Милер, чиме је њемачки тим поравнао резултат. Килијан Мбапе поново је у 68. минути затресао мрежу гола Бајерна за коначних 2:3.

У сусрету Порта и Челсија, Масон Моунт је у 32. минути довео у вођство госте из Лондона. Предност је повећао Бен Чилвел у 85. минути, а то је био и коначан резултат овог дуела.

У синоћ одиграним утакмицама преостала четири тима која су се пласирала у четвртфинале Манчестер Сити је славио против Борусије Дортмунд с 2:1, док је Реал Мадрид побиједио Ливерпул резултатом 3:1. Ови тимови играће реванше 14. априла, док ће тимови који су вечерас одмјерили снаге узвратне утакмице играти дан раније, 13. априла.