Фудбалери Манчестер Јунајтеда резултатом 4:1 савладали су Истанбул Башакшехир у дуелу четвртог кола групе Х Лиге шампиона.

Да ће доминирати на Олд Трафорду “црвени ђаволи“ су дали до знања одмах на отварању утакмице, када је у седмој минути након убачаја из корнера сјајан погодак постигао Бруно Фернандеш. Исти играч је погодио за 2:0 у 19. минути, а прије одласка на одмор предност домаћих додатно је повисио Маркус Рашфорд поготком са бијеле тачке.

У наставку много боље издање Башакшехира, који је успоставио контролу на терену, за шта је награђен у 75. минути када је из слободног ударца са двадесетак метара погодио Дениз Туруц. Коначних 4:1 у судијској надокнади поставио је Даниjел Џејмс.

Близу великог изненађења били су фудбалери Ференцвароса који су у групи Г гостовали Јувентусу. Све до саме завршнице мађарски шампион имао је 1:1, али је онда Алваро Мората у другој минути судијске надокнаде донио тријумф “старој дами“. Претходно су голове постигли Цристиано Роналдо за домаће и Мирто Узини за госте.

Резултати утакмица 4. кола: група Е: Краснодар – Севиља 1:2, Рен – Челси 1:2; група Ф: Борусија Дортмунд – Клуб Бриж 3:0, Лацио – Зенит 3:1; група Г: Јувентус – Ференцварош 2:1, Динамо Кијев – Барселона 0:4; група Х: Манчестер Јунајтед – Башакшехир 4:1, Париз Сен-Жермен – РБ Лајпциг 1:0.