Фудбалери Реал Мадрида славили су у гостима код Интера резултатом 2:0 у дуелу четвртог кола групе Б Лиге шампиона.

Овим поразом милански клуб је шансе за пласман у шеснаестину финала Лиге шампиона свео на минимум. Гол за водство гостију постигао је Еден Азар са бијеле тачке већ у седмој минути утакмице. Један од пресудних детаља дуела догодио се у 33. минути, када је Артуро Видал због приговора судији добио други жути картон, па је Интер до краја био са играчем мање.

У другом полувремену побједу “краљевског клуба“ потврдио је Родриго који је погодио на асистенцију Лукаса у 59. минути.

Изненађење вечери приредила је Аталанта, која се на Енфилду реванширала Ливерпулу за тежак пораз 0:5 прије три седмице у Бергаму. Италијански клуб је одиграо сјајну утакмицу и головима Јосипа Иличића у 60. и Робина Госенса у 64. минути славио резултатом 2:0.

Резултати утакмица четвртог кола: група А: Атлетико Мадрид – Локомотив Москва 0:0, Бајерн – РБ Салзбург 3:1; група Б: Борусија Менхенгладбах – Шахтар 4:0, Интер – Реал Мадрид 0:2; група Ц: Олимпијакос – Манчестер Сити 0:1, Олимпик Марсеј – Порто 0:2; група Д: Ливерпул – Аталанта 0:2, Ајакс – Митјиланд 3:1.