У дербију 16. кола ногометне Премијер лиге БиХ Вележ и Сарајево одиграли су у Мостару утакмицу без голова.

Гостујући ногометаши контролирали су игру већим дијелом првог полувремена, створили су неколико изгледних ситуација пред голом Вележа, а двије највеће пропустили су Харис Ханџић и Матиас Фанимо.

У 35. минути Бењамин Татар својим пасом из игре је избацио комплетну Вележову обрану, а Ханџић је у ситуацији један на један с домаћим вратарем с десетак метара погодио вратницу.

У претпосљедњој минути првог полувремена, након ударца из кута, Фанимо је шутирао и погодио греду.

И у наставку гледали смо отприлике исти омјер снага све до 64. минуте када је искључен Татар. Ногометаш Сарајева је у свега двије минуте направио два прекршаја за два жута картона те је прије времена завршио утакмицу.

Након Татаровог искључена Вележ је дошао до даха, преузео посјед лопте, али до краја утакмице ни на једној страни нисмо више видјели озбиљнију прилику.

Утакмица је тако завршила почетним резултатом 0:0 и подјелом бодова након које је Сарајево и даље на врху љествице Премијер лиге БиХ с 38 бодова, пет више од другог Жељезничара и девет више од треће Зрињског.

Вележ је шести с 24 бода, колико има и пети Широки Бријег уз утакмицу мање.