У сусрету 18. кола енглеског ногометног првенства ‘фењераш’ Ватфорд је побиједио Манчестер Јунајтед са 2-0 остваривши тек другу побједу ове сезоне.

Ватфорд је дочекао Јунајтед с тек једним освојеним бодом у задњих пет кола, тек једном побједом ове сезоне, те само једном побједом у 12 премјерлигашких огледа против “Црвених врагова”.

Домаћин је потпуно заслужено стигао до важна три бода, међутим све је могло бит другачије да је Џеси Лингард у 35. минути забио оно што је морао.

Наиме, нападач Јунајтеда је сам кренуо готово с центра према Бену Фостеру, али је очајно реагирао покушавши га лобати. Лингард је посљедњи погодак у првенству забио у просинцу 2018. године, а након тога је на терену провео више од 25 сати без постигнутог поготка.

Ватфорд је повео у 50. минути голом Ишмајла Сара након неспретне реакције Давида де Гее којем је лопта ‘исцурила’ из руку. Свега четири минуте касније Арон Ван-Бисака је скривио казнени ударац којег је реализирао Чрој Дени за 2-0.

До краја утакмице очајни Јунајтед је покушао угрозити супарничка врата, али није успио нити ублажити пораз.

Ватфорд је са 12 бодова и даље на зачељу, исти број бодова на 19. мјесту има и Норвич Сити, док Астон Вила на 18. мјесту, које такођер води у нижи ранг натјецања, има 15 бодова. Зона спаса почиње са 17. позицијом коју држи Соутемптон са 18 бодова.

Манчестер Јунајтед је остао на осмом мјесту са 25 бодова, 24 мање од лидера Ливерпула.