Фудбалери Интера побиједили су данас на свом терену Ђенову са 3:0, у утакмици 24. кола италијанског првенства и стекли седам бодова предности над другопласираним градским ривалом Миланом.

Интер је повео већ у првом минуту голом Ромелуа Лукакуа, који је у 69. минуту био асистент код поготка Матеа Дармијана. Коначан резултат поставио је Алексис Санчес у 80. минуту.

Интер има 17 побједа и 56 бодова, седам више, али и утакмицу више од другопласираног Милана. Ђенова је претрпјела 10. пораз и заузима 13. мјесто на табели са 26 бодова.

Фудбалери Удинезеа побиједили су на свом терену Фиорентину са 1:0, а једини гол постигао је Илија Несторовски у 86. минуту.

Црно-бијели сада имају седам побједа у Серији А и 12. су на табели са 28 бодова. Клуб из Фиренце је послије 11. пораза 16. са 25 бодова.

Фудбалери Каљарија побиједили су на гостовању Кротоне са 2:0. Голове су постигли Леонардо Паволети у 56. минуту и Жоао Педро у 60. минуту из једанаестерца.

Каљари је остварио тек четврту побједу у лиги и први је у зони испадања, на 18. мјесту на табели са 18 бодова, два бода мање, али и утакмицом више од Торина који је први изнад црте.

Кротоне је посљедњи на табели са 12 бодова.

Раније данас Аталанта је побиједила Сампдорију са 2:0.

Касније играју Наполи-Беневенто и Рома-Милан.